| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | BLOS Data Link |
|---|---|
| Brand Name: | hanxun |
| MOQ: | 2 |
| Delivery Time: | Negotiable |
| Certification: | CE |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,L/C |
| Place of Origin: | China |
| Interface: | Serial port, Ethernet port, power interface, RF interface |
| Net Device Dimensions: | ≤285 × 200 × 95mm |
| Net Device Weight: | ≤5.2 kg |
| Bandwidth: | 5、10、20MHz |
| Frequency Range: | UHF、L、S, Customizable |
| Company Info. |
| Beijing Hanxun Technology Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
Public Safety Hub Temporary Broadband Ad Hoc Network for High-Density Crowds
Product Introduction
Rapidly establish a command network in any environment. This
portable base station supports flexible deployment and instant
access for multiple data services. Whether for search and rescue or
disaster relief, its 100 km range and robust NLOS capabilities
provide the critical connectivity needed to coordinate effective
emergency responses.
Easy Operation
User-friendly and efficient operation with one-button startup. It
can be deployed flexibly in any scenario to respond rapidly to
emergencies.
Collaborative Operation
Breaks the limitations of standalone equipment, enabling seamless
linkage and mission collaboration between airborne and ground
devices.
Efficient Management
Provides PC-based management tools, supporting dynamic topology
display, link status monitoring, real-time data configuration and
other functions.
Visualized Situational Awareness
Integrates multi-dimensional data to deliver real-time visualized
command, assisting in decision-making and emergency response.
Specifications
Encryption | Support software encryption |
Power Supply | Battery-powered, DC external power supply |
Modulation | BPSK/QPSK/16QAM/64QAM,dynamic self-adapting |
Networking capability | 32 nodes, support customization |
MIMO Mode | 2T2R |
Voice function | PTT voice communication system |
Network port | 100-megabit data network port |
Other functions | Time Division multiplexing, frequency division multiplexing, beam forming, MIMO |
|