| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | BLOS Data Link |
|---|---|
| Brand Name: | hanxun |
| MOQ: | 2 |
| Delivery Time: | Negotiable |
| Certification: | CE |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,L/C |
| Place of Origin: | China |
| Interface: | Serial port, Ethernet port, power interface, RF interface |
| Net Device Dimensions: | ≤120 × 115 × 73.5mm |
| Net Device Weight: | ≤1kg |
| Bandwidth: | 5、10、20MHz |
| Frequency Range: | UHF、L、S, Customizable |
| Company Info. |
| Beijing Hanxun Technology Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
Low-Latency Long-Range MANET Data Link for Real-Time UAV Control
Product Introduction
1.Architectured for decentralized, long-range air-ground collaboration, this system combines customizable multi-band radios with Mesh ad hoc networking.
2.Its intelligent features—link self-repair, adaptive topology adjustment, and automated path optimization—mitigate connectivity risks in complex EM and geographical spaces.
3.Anti-jamming technology preserves transmission stability, and standardized interfaces connect heterogeneous unmanned devices, ground control units, and airborne nodes into
a cohesive, real-time data-sharing network, empowering efficient joint operations
Specifications
Encryption | Support software encryption |
Power Supply | Battery-powered, DC external power supply |
Modulation | BPSK/QPSK/16QAM/64QAM,dynamic self-adapting |
Networking capability | 32 nodes, support customization |
MIMO Mode | 2T2R |
Voice function | PTT voice communication system |
Network port | 100-megabit data network port |
Other functions | Time Division multiplexing, frequency division multiplexing, beam forming, MIMO |
|