| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | BLOS Data Link |
|---|---|
| Brand Name: | hanxun |
| MOQ: | 2 |
| Delivery Time: | Negotiable |
| Certification: | CE |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,L/C |
| Place of Origin: | China |
| Net Device Dimensions: | ≤230 × 175 × 60mm |
| Net Device Weight: | ≤2.5 kg |
| Bandwidth: | 5、10、20MHz |
| Frequency Range: | UHF、L、S, Customizable |
| Company Info. |
| Beijing Hanxun Technology Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
High-Bandwidth Man-pack MANET Radio for Long-Range Connectivity
Product Introduction
Intelligent Frequency Selection
Supports intelligent frequency selection with adjustable multiple
bandwidths.
Efficient Management
Provides PC management tools, supporting dynamic topology display,
link status monitoring, real-time data configuration and other
functions.
Flexible Networking
Adopts infrastructureless ad hoc networking with configurable
carrier bandwidth. It supports various network topologies including
point-to-multipoint, chain relay, mesh and hybrid networking.
High Reliability
Equipped with aviation-grade connectors for stable connection. The
device features excellent protection performance including high
resistance to vibration and water.
Specifications
Encryption | Support software encryption |
Power Supply | Battery-powered, DC external power supply |
Modulation | BPSK/QPSK/16QAM/64QAM,dynamic self-adapting |
Networking capability | 32 nodes, support customization |
MIMO Mode | 2T2R |
Voice function | PTT voice communication system |
Network port | 100-megabit data network port |
Other functions | Time Division multiplexing, frequency division multiplexing, beam forming, MIMO |
|