| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | UAV Data Link |
|---|---|
| Brand Name: | hanxun |
| Certification: | CE |
| MOQ: | 2 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,L/C |
| Delivery Time: | Negotiable |
| Place of Origin: | China |
| Interface: | Serial port, Ethernet port, power interface, RF interface |
| Net Device Dimensions: | ≤180*110*28mm |
| Net Device Weight: | ≤840g |
| Bandwidth: | 5、10、20MHz, Adjustable |
| Frequency Range: | UHF、L、S, Customizable |
| Company Info. |
| Beijing Hanxun Technology Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
Strategic Command & Control Data Link For Large Scale Cross Regional Swarm Operations
Product Introduction
Product features
Flexible Networking
Equipped with MESH self-organizing network architecture, it
supports multi-node wireless networking and has multi-hop relay
capabilities, deeply adapting to complex terrain application
scenarios.
Intelligent Anti-interference
Full network dynamic real-time spectrum detection, dynamically
adjusting its own working frequency to achieve intelligent dynamic
heterogeneous networking, effectively avoiding interference
automatically.
High Security
Uses AES encryption technology, encrypting data throughout the
transmission to ensure communication data security.
Smart Routing
Smart dynamic routing algorithm, all nodes transmit signals along
the optimal path without manual intervention.
Lightweight Design
Compact in size, portable and easy to deploy, significantly
reducing the burden on terminal installation, without affecting the
mobility of the platform.
Rich Interfaces
Equipped with 2 LAN network ports, 2 RS232 serial ports, and 1
TTL/SBUS interface, compatible with multiple types of peripheral
devices for connection, meeting the needs of multi-device linkage.
Specifications
Encryption | Support software encryption |
Power Supply | Battery-powered, DC external power supply |
Modulation | BPSK/QPSK/16QAM/64QAM,dynamic self-adapting |
Networking capability | 32 nodes, support customization |
MIMO Mode | 2T2R |
Network port | 100-megabit data network port |
Other functions | Time Division multiplexing, frequency division multiplexing, beam forming, MIMO |
|