| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | UAV Data Link |
|---|---|
| Brand Name: | hanxun |
| Certification: | CE |
| MOQ: | 2 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,L/C |
| Delivery Time: | Negotiable |
| Place of Origin: | China |
| Interface: | Serial port, Ethernet port, power interface, RF interface |
| Net Device Dimensions: | ≤156*95*26mm |
| Net Device Weight: | ≤565g |
| Bandwidth: | 5、10、20MHz, Adjustable |
| Frequency Range: | UHF、L、S, Customizable |
| Company Info. |
| Beijing Hanxun Technology Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
Anti-Jamming SDR Data Link for Contested Environments
Product Introduction
Product Features
Ultra-long-distance communication
Meeting the communication needs for cross-regional and large-scale
cluster operations
Flexible networking
Equipped with MESH self-organizing network architecture, supporting
multi-node wireless networking and multi-hop relay capabilities,
deeply adapting to complex terrain application scenarios
Intelligent anti-interference
Full-network dynamic real-time spectrum detection, dynamically
adjusting its own working frequency to achieve intelligent dynamic
heterogeneous network formation, effectively avoiding interference
High security
Uses AES encryption technology, featuring two-way identity
authentication, encrypting data for full transmission, preventing
illegal access, and ensuring communication data security
Smart routing
Smart dynamic routing algorithm, all nodes transmit signals along
the optimal path without manual intervention
Lightweight design
Compact in size, portable and easy to deploy, significantly
reducing the burden on terminal installation and not affecting the
mobility of the platform
Rich interfaces
Equipped with 2 LAN network ports, 2 RS232 serial ports, and 1
TTL/SBUS interface, meeting the connection requirements of multiple
devices
Specifications
Encryption | Support software encryption |
Power Supply | Battery-powered, DC external power supply |
Modulation | BPSK/QPSK/16QAM/64QAM,dynamic self-adapting |
Networking capability | 32 nodes, support customization |
MIMO Mode | 2T2R |
Network port | 100-megabit data network port |
Other functions | Time Division multiplexing, frequency division multiplexing, beam forming, MIMO |
|