| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | MANET Radio |
|---|---|
| Brand Name: | hanxun |
| MOQ: | 2 |
| Delivery Time: | Negotiable |
| Certification: | CE |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,L/C |
| Place of Origin: | China |
| Interface: | Serial port, Ethernet port, power interface, RF interface |
| Net Device Dimensions: | ≤180 × 180 × 55mm |
| Net Device Weight: | ≤2 kg |
| Bandwidth: | 5、10、20MHz |
| Frequency Range: | UHF、L、S, Customizable |
| Company Info. |
| Beijing Hanxun Technology Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
Subterranean Reconnaissance Deep Penetration Links for Long-Range UGV Exploration
Product Introduction
Abundant Interfaces
Equipped with a wide range of interface types to adapt to various
external devices, facilitating seamless connection and data
interaction, and effectively improving equipment compatibility and
scalability.
Excellent Protection Performance
Features a rugged overall enclosure with outstanding dustproof and
waterproof capabilities, ensuring stable operation even in harsh
environments.
Strong Network Survivability
Enables rapid communication recovery in harsh environments through
multi-device collaboration. The network remains operational even
when individual units are damaged, providing reliable and
continuous communication support.
Non-Line-of-Sight (NLOS) Communication
Supports non-line-of-sight (NLOS) communication capability to
guarantee stable transmission in complex obstructed environments.
Specifications
Encryption | Support software encryption |
Power Supply | Battery-powered, DC external power supply |
Modulation | BPSK/QPSK/16QAM/64QAM,dynamic self-adapting |
Networking capability | 32 nodes, support customization |
MIMO Mode | 2T2R |
Voice function | PTT voice communication system |
Network port | 100-megabit data network port |
Other functions | Time Division multiplexing, frequency division multiplexing, beam forming, MIMO |
|