| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | MANET Radio |
|---|---|
| Brand Name: | hanxun |
| Certification: | CE |
| MOQ: | 2 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,L/C |
| Delivery Time: | Negotiable |
| Packaging Details: | box |
| Place of Origin: | China |
| Interface: | Serial port, Ethernet port, power interface, RF interface |
| Net Device Dimensions: | ≤430*353*44mm |
| Net Device Weight: | ≤6.5kg |
| Bandwidth: | 5/10/20/40MHz (Adjustable) |
| Frequency Range: | UHF、L、S, Customizable |
| Company Info. |
| Beijing Hanxun Technology Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
Product Introduction
Product Features:
- Multiple Encryption: Supports multiple software encryption
methods such as AES, ZUC, and SNOW3G.
- Intelligent Routing: Equipped with an intelligent dynamic routing
algorithm, all nodes transmit signals on the optimal path without
manual intervention.
- Intelligent Frequency Selection: Supports intelligent frequency
selection, with adjustable bandwidths of 5/10/20 MHz.
- Public Network Communication: Customizable 4G/5G public network
functions, enabling cross-regional remote transmission via public
network signals.
- Dynamic Networking: Features dynamic networking capabilities,
ensuring normal data transmission even when vehicles are moving at
high speeds of up to 200 km/h, without affecting the stability of
data transmission.
Specifications
Encryption | Support software encryption |
Power Supply | Battery-powered, DC external power supply |
Modulation | BPSK/QPSK/16QAM/64QAM,dynamic self-adapting |
Networking capability | 32 nodes, support customization |
MIMO Mode | 2T2R |
Voice function | PTT voice communication system |
Network port | 100-megabit data network port |
Other functions | Time Division multiplexing, frequency division multiplexing, beam forming, MIMO |
|