| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | Solids Control Equipment |
|---|---|
| Brand Name: | TR Solids Control |
| Model Number: | TRSLH150-50,TRSLH150-40,TRSLH150-40,TRSLH100 |
| Certification: | API Q1,ISO9001 |
| Place of Origin: | Xi'an,China |
| MOQ: | 1 |
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| Model: | TRSLH150-50 |
| Capacity: | 240m³/h |
| Motor Power: | 55kW |
| Inlet Diameter: | 150mm |
| Hopper Dimension: | 750×750mm |
| Weight: | 1600kg |
| Company Info. |
| Xian TianRui Petroleum Machinery Equipment Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
TR Solids Control Jet Mud Mixer for Drilling Fluid Preparation
Main Introduction
Why Choose TR Jet Mud Mixer ?
Parameters of Our Jet Mud Mixer
| Model | Capacity | Matching Pump | Motor Power | Work Pressure | Inlet Diameter | Nozzle Diameter | Hopper Dimension | Burden Speed | Weight | Dimensions |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TRSLH150-50 | 240m³/h | TRSB8×6-13J | 55kW | 0.25~0.4MPa | 150mm | 50mm | 750×750mm | ≤100kg/min | 1600kg | 2200×1700×1200mm |
| TRSLH150-40 | 180m³/h | TRSB6×5-13J | 45kW | 0.25~0.4MPa | 150mm | 40mm | 750×750mm | ≤80kg/min | 1450kg | 2200×1700×1200mm |
| TRSLH150-30 | 120m³/h | TRSB5×4-14J | 37kW | 0.25~0.4MPa | 150mm | 30mm | 600×600mm | ≤60kg/min | 1300kg | 2000×1650×1100mm |
| TRSLH100 | 60m³/h | TRSB4×3-11J | 11kW | 0.25~0.4MPa | 100mm | 25mm | 500×500mm | ≤40kg/min | 1100kg | 2000×1650×1100mm |

Competitive Advantages
1. We offer high quality products at competitive price.
2. Shortest delivery time.
3. Flexible payment terms.
4. Timely after-sale service.
5. Most of our equipment can be replaceable with international
brands.
6. Our products have been exported to Argentina, Egypt, US,
Australia, Romania, Pakistan, Dubai, Abu Dhabi, Iran, India,
Indonesia, Vietnam, Malaysia and many other countries.
Company Tenet
Customer's satisfaction is the highest pursuit of TR Solids Control.
|