Desktop style UV Curing Machine TM-400UVF
Categories UV Curing Machine
Model Number: TM-400UVF
style: Desktop
max product width: 400mm
max product length: 1200mm
UV Process shine area: 400×1200mm
conveyer speed: 0-10m/min
UV Lamp power: 2KW ×2 PCS/
conveyer belt size: 400×1200mm
UV Machine Dimension: 1300×420×750mm
Net Weight: 195kg
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
TM-400UVF Desktop UV Curing Machine
Compact & Portable Design
Favorable Price Point
High-Quality Finish
Versatile Applications
Ideal for:
Product Details
Packaging & Delivery
Plywood Case, 7 Days
Minimum Order Quantity
1 pc
FOB Price
Contact for Pricing
Origin
China
Technical Specifications
Model NumberStyleMax Product WidthMax Product Length
TM-200UVFDesktop200mm1000mm
TM-300UVFDesktop300mm1200mm
TM-400UVFDesktop400mm1200mm
UV Process Shine AreaConveyer SpeedUV Lamp PowerConveyer Belt Size
200*1000mm0-10m/min2KW *1 PCS/200*1000mm
300*1200mm0-10m/min2KW *2 PCS/300*1200mm
400*1200mm0-10m/min2KW *2 PCS/400*1200mm