FF450R12ME4 IGBT Modules IGBT 1200V 450A
Categories IGBT Module
Brand Name: Infineon
Model Number: FF450R12ME4
Place of Origin: TW
MOQ: 1
Price: Email us for details
Payment Terms: T/T, Western Union
Supply Ability: 2500pcs
Delivery Time: 1day
Packaging Details: in box
Description: FF450R12ME4 IGBT Modules IGBT 1200V 450A
Stock: 200pcs
Shipping Method: LCL, AIR, FCL, Express
Date Code: Newest code
Shipping by: DHL/UPS/Fedex
Condition: New*Original
Warranty: 365days
Lead free: Rohs Compliant
Lead times: Immediately Shipment
Package: Standard
Mounting Style: SMD/SMT
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
FF450R12ME4 IGBT Modules IGBT 1200V 450A FF450R12ME4
Infineon
Product Category:IGBT Modules
RoHS:Details
IGBT Silicon Modules
Dual
1.2 kV
1.75 V
675 A
400 nA
2.25 kW
- 40 C
+ 150 C
Tray
Brand:Infineon Technologies
Maximum Gate Emitter Voltage:20 V
Mounting Style:Chassis Mount
Product Type:IGBT Modules
Series: Trenchstop IGBT4 - E4
Subcategory:IGBTs
Technology:Si
Tradename: TRENCHSTOP EconoDUAL
Part # Aliases:SP000389732 FF450R12ME4BOSA1
Unit Weight:12.169517 oz
Wisdtech Technology Co.,Limited
Tel: +86-755-23606019
Address: Room 1205-1207,Nanguang building,Huafu Road,
Futian District,Shenzhen,Guangdong,China
Laneya
Telephone:+86-13420902155
E-mail:sales@wisdtech.com.cn
Wechat:laneyatao66
WhatsApp:+8613420902155
Skype:sales@wisdtech.com.cn
Buy FF450R12ME4 IGBT Modules IGBT 1200V 450A at wholesale prices