| Model Number: | LTD170LL1SG |
| Place of Origin: | China |
| MOQ: | 2 pcs |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 100000 Unit/Units per Month |
| Delivery Time: | 7 Days |
| Packaging Details: | Original packaging/conventional packaging box |
| Model Name: | LTD170LL1SG |
| Diagonal Size: | 15.4" |
| Panel Type: | LTPS TFT-LCD, LCM |
| Resolution: | 1280(RGB)×1024, SXGA 96PPI |
| Pixel Format: | RGB Vertical Stripe |
| Active Area: | 337.92(W)×270.336(H) mm |
| Display Mode: | Normally Black, Transmissive |
| Application: | Desktop Monitor |
| Company Info. |
| Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
LTD170LL1SG 15.4 inch 1280*1024 TFT-LCD Screen Module
LTD170LL1SG LCD Panel Product details :
| Brand | TOSHIBA |
| Model P/N | LTD170LL1SG |
| Diagonal Size | 17.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Bezel Opening | 341.9(W)×274.4(H) mm |
| Outline Size | 358.5(W)×296.5(H)×17.5(D) mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Brightness | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 15/10 (Typ.)(Tr+Td) |
| Display Colors | 16.7M 67%NTSC |
| Lamp Type | 4 pcsCCFL, 50K hours, Without Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 2.05Kgs (Max.) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |