AA150XT02DDE11 LCD Panel 15.0 inch LCD Display 1024*768 LCD Screen
Categories LCD Touch Panel Display
Brand Name: Mitsubishi
Model Number: AA150XT02DDE11
Place of Origin: China
MOQ: 2 pcs
Model Name: AA150XT02DDE11
Diagonal Size: 15.0"
Resolution: 1024(RGB)×768, XGA 85PPI
Active Area: 304.1(W)×228.1(H) mm
Outline Size: 346.5×275 (H×V×D)
Brightness: 600 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle: 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10)
Panel Weight: 1.95Kgs (Typ.)
Application: Industrial
Interface Type: LVDS (1 ch, 6/8-bit) , Connector 20 pins
Environment: Storage Temp.: -20 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
AA150XT02DDE11 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA150XT02DDE11
ManufacturerMitsubishi
Model NameAA150XT02DDE11
Screen Size15.0 inch
Screen TypeLCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Numbe1024(RGB)×768 (XGA) 85PPI
ArrangementRGB Vertical Stripe
Active Area(mm)304.128 × 228.096 (H×V)
Outline(mm)346.5 × 275 × 15.9 (H×V×D)
TreatmentClear
Luminance600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio800 : 1 (Typ.) (TM)
Response6/19 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at6 o'clock
Work ModeTN, Normally White, Transmissive
Color Depth262K/16.7M 50% NTSC
BacklightWLED , No Driver
Used forIndustrial
Refresh Rate60Hz
TouchscreenPCAP
Signal TypeLVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply3.3V (Typ.)
Max. RatingsStorage Temp.: -20 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
AA150XT02DDE11 LCD Screen Note:
AA150XT02DDE11 LCD Screen About Company:
AA150XT02DDE11 LCD Panel Shipping and Package :
AA150XT02DDE11 LCD Screen Return and Warranty:
AA150XT02DDE11 LCD Panel FAQ :
Q: How long will I receive my goods AA150XT02DDE11 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can You declare my order of AA150XT02DDE11 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Buy AA150XT02DDE11 LCD Panel 15.0 inch LCD Display 1024*768 LCD Screen at wholesale prices