handbag security inspection ABNM 5030A X ray baggage scanner
Categories X-ray Baggage Scanners
Place of Origin: CHINA
Brand Name: ABNM
Certification: CE, ISO9001
Model Number: ABNM-5030A
MOQ: 1 set
Price: 8800USD
Packaging Details: wooden case
Delivery Time: 5 days
Payment Terms: TT or Western Union
Supply Ability: 50pcs per month
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
handbag security inspection 5030A X ray baggage scanner
Quick Details
Place of Origin: Guangdong, China (Mainland)
Brand Name: ABNM
Model Number: ABNM-5030A
Tunnel size: 500mm(W)*300mm(H)
Conveyor Max Load: 150KG
Conveyor speed: 0.22m/s
Orientation: Vertically upward
Penetrate resolution: Dia
0.511mm Film Safety: For ISO 1600
Operation Power: 220VAC(±10%)50±3Hz
Power Consumption: 1.0 KW (max), 0.3KW(working)
Noise: <65DB
Packaging & Delivery
Packaging Details: netural packing with wood case!
Delivery Detail: 5 working days !
Characteristics:
Alarm by sounds & light: Alarm by sound and light when confirm to condition
Safety ray: Transmit ray under automatic control, avoiding any baggage missing.
according to our own need, reduce wearily.
Simple operation by mouse: Without keyboard and work table, control by mouse, save space.
close down and no need complex steps.
Eagle-eye:It can be expediently observing enlarged area.
Parameters:
Orientation
Vertically upward
Anode Voltage
100-160KV(adjustable)
Angel
60°
Generator cooling/working periods
Sealed oil bath with forced air/100
Tube Current:
0.4~1.2MA (adjustable)
Tunnel size
500mm(W)*300mm(H)
Conveyor speed
0.22m/s
Conveyor Max Load
150KG
Single inspection dosage
< 1.5μGy
Steel Penetration
5MM armor plate
Penetrate resolution:
Dia 0.511mm
Film Safety:
For ISO 1600
Maximum leakage radiation
<0.5μGY/H
Resolution:
<0.0787mm Metal Wire
Spatial resolution
Level: dia1.0mm, Vertical: dia1.3mm
Operation temperature/Humidity
0°C-45°C/20%-95%(non-condensing)
Storage Temperature/Humidity
-20°C-60°C/20%-95%(non-condensing)
Operation Power
220VAC(±10%)50±3Hz
Power Consumption
1.0 KW (max), 0.3KW(working)
Noise
<65DB
Buy handbag security inspection ABNM 5030A X ray baggage scanner at wholesale prices