| Total 168 products from v375a48c600a igbt module Manufactures & Suppliers |
Brand Name:Mitsubishi Electric Model Number:V375A48C600A Place of Origin:JP V375A48C600A 375Vin/ 48Vout / 600Watts DC-DC Converter Module IGBT Module TYPE DESCRIPTION Category Power Supplies - Board Mount DC DC Converters Mfr Vicor Corporation Series Maxi (600W) Packaging Bulk Part Status Active Type Isolated Module Number of ... |
Wisdtech Technology Co.,Limited
Guangdong |
Place of Origin:CN Brand Name:Original Factory Model Number:FS980R08A7F32B ... Automotive IGBT Modules HybridPACK™ Drive G2 Module 750V Automotive IGBT Modules Product Overview FS980R08A7F32B Automotive IGBT Modules HybridPACK™ Drive G2 Module 750V Automotive IGBT Modules are high-performance power modules designed for ... |
ShenZhen Mingjiada Electronics Co.,Ltd.
Brand Name:Infineon Model Number:FZ3600R17HP4HOSA2 Place of Origin:Germany ...IGBT Module IGBT Inverter 1700V 3600A FZ3600R17HP4 Manufacturer: Infineon Product Type: IGBT Modules Configuration: Single Collector-emitter maximum voltage VCEO: 1.7 kV Collector-emitter saturation voltage: 1.9 V Continuous collector current at 25 C: 3.6 kA Gate-emitter leakage current: 400 nA Pd-power dissipation: 21 kW Package / Box: Module... |
Eastern Stor International Ltd.
Guangdong |
Brand Name:INFINEON Model Number:FS35R12W1T4 Place of Origin:GERMANY ...IGBT module EasyPACK™ 1B 1200 V, 35 A sixpack IGBT module with TRENCHSTOPTM IGBT4, Emitter Controlled 4 diode, NTC and PressFIT Contact Technology. Summary of Features: Low Switching Losses VCEsat with positive Temperature Coefficient Low VCEsat Al 2O3 Substrate with Low Thermal Resistance Compact Design PressFIT Contact Technology Rugged mounting due to integrated mounting clamps Benefits: Compact module... |
Shenzhen Hongxinwei Technology Co., Ltd
Brand Name:Eupec Model Number:FS150R12KE3 Place of Origin:Germany ...IGBT Transistors Module FS150R12KE3 or FS15OR12KE3 FS150R12KE3 Product Description Brand: Eupec Model: FS150R12KE3 Alternate Model: FS15OR12KE3 Control way: unidirectional Pole number: two pole Package Material :Metal Package Package Outline: Flat Shape Shutdown speed: ordinary Cooling function: heat sink Description: EconoPACK ™ 3 1200V sixpack IGBT module... |
Guangzhou Sande Electric Co.,Ltd.
Hebei |
Shenzhen Retechip Electronics Co., Ltd
Categories:IGBT Modules Country/Region:china IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 50 A 280 W Chassis Mount Module |