Tajb107k006rnj Tantalum Capacitors
Total 51 products from tajb107k006rnj tantalum capacitors Manufactures & Suppliers
Quality TAJB107K006RNJ Tantalum Capacitor NEW AND ORIGINAL STOCK for sale
Place of Origin:Thailand
Brand Name:AVX
Model Number:TAJB107K006RNJ
ChongMing Group (HK) Int'l Co., Ltd
Verified Supplier
Quality TAJB107K006RNJ SMT Solid Tantalum Capacitor 3528B 6.3V 100UF for sale
Brand Name:Kyocera AVX
Model Number:TAJB107K006RNJ
Place of Origin:USA
...: Kyocera AVX Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD RoHS: Details Series: TAJ Standard Capacitance: 100 uF Voltage Rating DC: 6.3 VDC Tolerance: 10 % ...
QIN XIN (HONG KONG) ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Active Member
Quality Kyocera AVX TAJB107K006RNJ Electronics Passive Components Smd Tantalum Capacitor for sale
Brand Name:Kyocera AVX
Model Number:TAJB107K006RNJ
Place of Origin:China
Kyocera AVX TAJB107K006RNJ 100uF 6.3V ±10% CASE-B-3528 Tantalum Capacitors Environmental & Export Classifications ATTRIBUTE DESCRIPTION RoHS Status ROHS3 Compliant Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours) ...
Shenzhen GS Electronic Technology Co., Ltd. CN
Verified Supplier
Guangdong
Quality TAJB107K006RNJ Solid Tantalum Capacitors for sale
Brand Name:Original
Model Number:TAJB107K006RNJ
Place of Origin:Original
Walton Electronics Co., Ltd.
Active Member
Quality SMT 1206 SMD Tantalum Capacitor 1uF 10% 35V Smd Tantal Kondensator for sale
Brand Name:ETOPMAY
Model Number:TMCT02
Place of Origin:China
...Tantalum Capacitor SMT 1206 1uF 10% 35V Tantal Kondensator A typical tantalum capacitor is a chip capacitor and consists of tantalum powder pressed and sintered into a pellet as the anode of the capacitor, with the oxide layer of tantalum pentoxide as a dielectric, and a solid manganese dioxide electrolyte as the cathode . Features Tantalum capacitor...
Shenzhen Topmay Electronic Co., Ltd.
Guangdong
Quality Mobile Phone SMD Low ESR Tantalum Capacitor 33uF / 47uF 10v for sale
Brand Name:WS
Model Number:WS-MLTC-Case B-226 336 476
Place of Origin:Shenzhen of China
Shenzhen Winsun Technology Co., Ltd.
Model Number:TAS225K075P1C
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co., Ltd.
Beijing
Brand Name:Kemet
Model Number:T527I107M006ATE100
Place of Origin:USA
Xiamen Sincery Im.& Ex. Co., Ltd.
Site Member
Fujian
Quality ASTM B365 0.1mm Tantalum Wire For Anode Lead Of Tantalum Capacitor for sale
Brand Name:PRM
Model Number:custom
Tantalum Wire For Anode Lead Of Tantalum Capacitor 1. Description of Tantalum Wire: Tantalum wire, Tantalum alloy wire for Andode Lead of Tantalum Capacitor Grade: RO5200, RO5252, RO5255,RO5240 Size: Dia0.1~4mm Standard:ASTM B 365-98 Purity: >99.95%,...