Sfp 10g Lr Optical Interface Module
Total 142 products from sfp 10g lr optical interface module Manufactures & Suppliers
Quality SFP-10G-LR Optical Interface Module With 3 Years Warranty For B2B Buyers for sale
Brand Name:Cisco
Model Number:SFP-10G-LR=
Place of Origin:China
LonRise Equipment Co. Ltd.
Verified Supplier
Shanghai
Brand Name:own
Model Number:SFP+ 10G-LR
Place of Origin:China
Hong Kong Starsurge Group Co., Limited
Verified Supplier
Quality SFP-10G-LR Optical Transceiver Module 1310nm 20km DFB + PIN SFP+ for sale
Brand Name:Hilink
Model Number:SFP-10G-LR
Place of Origin:Guangdong, China
Optical Module SFP-10G-LR 1310nm 20km DFB+PIN SFP+ Transceiver Specs: Duplex LC Connector Support hot-pluggable Metal with lower EMI Excellent ESD protection DFB Transmitter and PIN Receiver Typical Center Wavelength:1310nm Max link length up to 20Km on SMF RoHS Compliant and Lead-Free Digital diagnostic compatible with SFF-8472 Case Operation Temperature:-5℃~+70℃ Single 3.3V power supply and Low power dissipation <1.0W Application: 10GBASE-LR
Shenzhen HiLink Technology Co.,Ltd.
Guangdong
Quality Ericsson RDH 102 50/3 SFP+-10G-LR optic fiber transceiver optical equipment for sale
Brand Name:ERICSSON
Model Number:RDH 102 50/3
...SFP+-10G-LR optic fiber transceiver optical equipment Product Features: Hot-pluggable SFP+ footprint Supports 8.5Gb/s and from 9.95 to 11.3Gb/s bit rates Power dissipation < 1.5W RoHS-6 compliant (lead-free) Commercial temperature range -5°C to 75°C Single 3.3V power supply Maximum link length of 10km Un-cooled 1310nm DFB laser Receiver limiting electrical interface...