Nbn40 L2 E0 V1 Proximity Sensor
Total 7 products from nbn40 l2 e0 v1 proximity sensor Manufactures & Suppliers
Model Number:NBN40-L2-E0-V1
Place of Origin:china
General specifications Switching function Normally open (NO) Output type NPN Rated operating distance 40 mm Installation non-flush Output polarity DC Assured operating distance 0 ... 32.4 mm Actual operating distance 36 ... 44 mm Reduction factor rAl 0.3 ...