ff300r12kt4 igbt modules
Total 168 products from ff300r12kt4 igbt modules Manufactures & Suppliers
Quality FF300R12KT4 IGBT Modules IGBT 1200V 300A for sale
Brand Name:INFINEON
Model Number:FF300R12KT4
Place of Origin:N/A
FF300R12KT4 IGBT Modules IGBT 1200V 300A List Of Other Electronic Components In Stock PART NUMBER MFG/BRAND PART NUMBER MFG/BRAND 88E3019-A0-NAJ2C000 ...
Shenzhen Koben Electronics Co., Ltd.
Site Member
Guangdong
Brand Name:Infineon
Model Number:FF300R12KT4
Product Attribute Attribute Value Select Attribute Manufacturer: Infineon Product Category: IGBT Modules RoHS: Details Product: IGBT Silicon Modules Configuration: Dual Collector- Emitter Voltage VCEO Max: 1200 V Collector-Emitter Saturation Voltage: 1.75...
QIN XIN (HONG KONG) ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Active Member
Quality Automotive IGBT Modules FF300R12KT4
 1200V IGBT Modules 450A 1600W Half Bridge IGBT Module
 for sale
Place of Origin:CN
Brand Name:Original Factory
Model Number:FF300R12KT4
Automotive IGBT Modules FF300R12KT4 1200V IGBT Modules 450A 1600W Half Bridge IGBT Module [MJD Advantage] + 15 years experience for electronic components + Secure Ordering + Excellent Feedback + Delivery Date Guaranteed + 100% ...
ShenZhen Mingjiada Electronics Co.,Ltd.
Verified Supplier
Quality FF300R12KT4 Infineon IGBT Module 100% Original Digital Integrated Circuit for sale
Brand Name:Infineon Technologies
Model Number:FF300R12KT4
Place of Origin:CHINA
FF300R12KT4 Infineon IGBT Module 100% Original Digital Integrated Circuit 2.5 kV rms signal and power isolated CAN transceiver isoPower integrated isolated dc-to-...
Shenzhen Hongxinwei Technology Co., Ltd
Site Member
Guangdong
Quality FF300R12KT4 1200V 300A IGBT Module Low VCE(sat) High Short Circuit Ruggedness Low Switching Loss High Isolation For Heavy Industrial Drives and High Power UPS for sale
Model Number:FF300R12KT4
Place of Origin:China
FF300R12KT4 1200V 300A IGBT Module Low VCE(sat) High Short Circuit Ruggedness Low Switching Loss High Isolation For Heavy Industrial Drives and High Power UPS Features High-Power Dual IGBT Module: 1200V / 300A Low VCE(sat) (Low Conduction Loss) Low ...