Conventional Current Sensor Yjj Cs200yt5
Total 12 products from conventional current sensor yjj cs200yt5 Manufactures & Suppliers
Quality YJJ CS200YT5 Conventional Low-Voltage Electrical Current Sensor for sale
Brand Name:YJJ
Model Number:CS200YT5
Place of Origin:USA
...YJJ CS200YT5 Conventional Low-Voltage Electrical Current Sensor Features: CS200YT5 is a current sensor based on the Hall effect principle. The main parameters are as follows: Electrical parameters ‌Primary rated input current‌: 200A ‌Measurement range‌: 0 to ±400A (AC/DC/Pulse and other irregular waveforms) Rated output voltage on the secondary side: 1V ± 1% Power supply voltage: +5V ± 5% Current...
ShenzhenYijiajie Electronic Co., Ltd.
Verified Supplier
Guangdong
Place of Origin:CN
Brand Name:Original Factory
Model Number:MLX91219LDC-AAA-000-RE
ShenZhen Mingjiada Electronics Co.,Ltd.
Verified Supplier
Quality Conventional fire security alarm systems smoke detector sensor 24V for sale
Place of Origin:China
Model Number:CSD102
... Software. Easy installation and maintenance. Durable sensor head, no need for replacement SMD circuit board design-satisfactory quality and reliability guaranteed System Voltage (nominal): 24 VDC (9V~ 28VDC) Standby Current: 120 μA @ 24VDC Alarm Current:
Jingo International CO., LTD
Active Member
Guangdong
Place of Origin:China
Model Number:CSD102