15000psi Ipo Circulating Valve
15000psi ipo circulating valve
All 15000psi ipo circulating valve wholesalers & 15000psi ipo circulating valve manufacturers come from members. We doesn't provide 15000psi ipo circulating valve products or service, please contact them directly and verify their companies info carefully.
Total 209 products from 15000psi ipo circulating valve Manufactures & Suppliers
Quality IPO Circulating Valve Well Testing Equipment 70MPa AISI 4130 for sale
Brand Name:Techcore
Model Number:IPO For DST Tools
Place of Origin:China
XI‘AN ZZTOP OIL TOOLS CO.,LTD
Verified Supplier
Quality Open Hole IPO Circulating Valve DST In Drilling Internal Pressure Operated for sale
Brand Name:TECHCORE
Model Number:IPOV510004
Place of Origin:China
Techcore Oil Tools Co.,Ltd,
Verified Supplier
Quality 15000psi Hydraulic Circulation Valve For Drill Stem Testing Tools High Pressure DST for sale
Brand Name:ZZ TOP OIL TOOLS
Model Number:5" Hydraulic Circulating Valve
Quality Wireline Retrievable Circulating Valves Matched with Standard Side Pocket Mandrel for sale
Brand Name:VCTSY
Model Number:XHF-1, XHF-2
...Circulating Valves) The wireline retrievable circulating valve is used with the side pocket mandrel. This series of valves includes 1" OD valves and 1.5" OD valves. Features Body is made of stainless steel. Various seat apertures are available. Integral check valve...
Hunan Victor Petrotech Service Co.,Ltd
Active Member
Hunan
Quality DST tools 5" RD Safety Circulating Valve for sale
Brand Name:Oiltools
Model Number:5"
DST Oiltools Co., Ltd
Active Member
Place of Origin:Guangdong, China
Brand Name:SUNORO
Guangzhou Senrui Machine Co.,Ltd.
Brand Name:STAR ZEBRA
Model Number:8973775097
Guangzhou Jinxiang Machinery Trading Co., Ltd
Site Member
Place of Origin:Chongqing, China
Brand Name:Chongqing City Navigation
Model Number:isuzu truck pickupEGR Valve
Chongqing City Navigation Trade Co., Ltd.
Chongqing
Quality Perfect Sealed Tungsten Carbide Valve Seats , Injection Pressure Operated ( IPO ) for sale
Brand Name:Seego Carbide
Model Number:As customized
Place of Origin:Hunan, China
ZHUZHOU SEEGO CARBIDE TOOLS CO., LTD.
Hunan
Quality API 6A Wellhead Assembly , Expanding Gate Valve 2000-15000psi for sale
Model Number:1 13/16"~7 1/16"
Dongying Oilman Machinery Equipment Co.,Ltd.
Quality AA-HH Oil And Gas Gate Valves PSL1-3G PR1 LU 2000-15000PSI for sale
Brand Name:HUIFENG
...Valve PSL1-3G, PR1, LU, 2000-15000PSI Product Introduction Suitable for drilling fluid manifold. Technical Parameters Material Grade AA-HH Temperature Level L-X(-46℃~180℃) Speciflcation Level PSL1-4 Performance Requirements PR1,PR2 Rated Pressure 2000~15000psi...
SHIFANG HUIFENG OIL PRODUCTION MACHINERY CO.,LTD.
Sichuan
Quality Sand Cylinder Filter Desander 15000psi 105MPa Working Pressure 500mm Inner Diameter for sale
Brand Name:ATO
... upstream and downstream adopt double isolation valves, and the isolation valves are 15000psi sand control gate valves. Complete with transfer and bypass manifolds. During construction, the work cylinder is switched through its own manifold. The sand is
XIAN ATO INTERNATIONAL CO.,LTD
Quality 1 Inch Hydraulic Choke Kill Manifold High Pressure With Choke Valves for sale
Brand Name:Hebei Pantu
Model Number:YG105
Hebei E-valves Petroleum Equipment Co., Ltd.
Hebei
Quality OEM / ODM Tungsten Carbide Valve Seats , Tungsten Carbide Parts Precise Dimension for sale
Brand Name:XYMJ
Model Number:Customized
Zigong Xingyu Cemented Carbide Dies & Tools Co., Ltd.
Sichuan
Quality Cobalt Alloy Tungsten Carbide Valve Seat / Tungsten Carbide Wear Parts for sale
Place of Origin:Zhuzhou
Brand Name:Hong Yang / OEM
Model Number:Tungsten Carbide Valve Seats - 09
Zhuzhou Hong Yang Hard Alloy Co., Ltd.
Quality Well Drilling 15000PSI FIG1502 Wellhead Surface Safety Valve for sale
Brand Name:TR Solids Control
Model Number:TR-AQF
Place of Origin:Xi'an City, China
Xi'an TianRui Petroleum Machinery Equipment Co., Ltd.
Quality API 6A Approved Actuated Gate Valves Normally Closed Pressure 2000psi - 15000psi for sale
Brand Name:CCSC
Model Number:SSV
API 6A Surface Safety Valve (SSV) /Hydraulic Gate Valve for Wellhead Hydraulic Surface Safety Valve - SSV is designed to quick closure due to a pipe leak or burst, equipment malfunction, fire, or similar emergency.The Surface safety valve (ssv) is normally...
CCSC Petroleum Equipment Limited Company
Shanghai
Quality 15000psi Hydro Test Pump For Valves Pressure Testing Hydro Test Pump For Ships for sale
Brand Name:SDA
Model Number:JT30-1000/100
15000psi Hydro Test Pump For Valves Pressure Testing Hydro Test Pump For Ships Details: 1.Power end crankshaft housing is made by the cast iron. 2.Cross head is made by the Babbitt hard alloy.it has a long working life for industrial design. 3.Hydraulic ...
Chengdu Sincere Da Machinery Co.Ltd
Quality API 6A Adjustive Choke Valve 2000 - 15000PSI Pressure Range Long Service Life for sale
Brand Name:Foowell
API 6A Wellhead Adjust Choke Valve Adjust the Flow and Pressure Product Overview : Foowell Adjust Choke Valve that controls flow by changing the throttle section or length.The opening and closing parts of the choke valve are mostly conical streamline...
Foowell Industrial Wenzhou Co., Ltd.
Zhejiang
Inquiry Cart 0
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.