| Total 75 products from 100gbase sr4 qsfp28 Manufactures & Suppliers |
Shenzhen Olinkcom Technology Co.,Ltd
Brand Name:Juniper Model Number:QSFP-100GBASE-SR4 Compatible Juniper QSFP-100GBASE-SR4 100GBASE-SR4 QSFP28 Module Optical Transceiver Signaling rate, each lane25.78125 GBd +/- 100 ppm Transmitter wavelengths (range)840 nm through ... |
TOPSTAR TECHNOLOGY INDUSTRIAL CO., LIMITED
E-link China Technology Co.,LTD
Wuhan ETERN Optoelectronics Technology Co.,Ltd.
LonRise Equipment Co. Ltd.
Shanghai |
Shenzhen HiLink Technology Co.,Ltd.
Guangdong |
Hong Kong Starsurge Group Co., Limited
Beijing Hui Tong High Tech Limited.
Hubei |
Shanghai |
Shenzhen Fivision Digital Technology Co.,Ltd
Chongqing Yujia Technology Co., Ltd.
Chongqing |
Shenzhen Opticking Technology Co.,Ltd
FIBERMALL CO.,LIMITED
Hongkong |
Brand Name:OE Model Number:QSFP28 100G 850 SR4 Place of Origin:China ...) +3.3V single power supply Low power consumption Operating case temp Commercial: 0°C to +70 °C RoHS 6/6 compliant Applications 100GBASE-SR4 at 25.78125Gbps per lane InfiniBand QDR, EDR Other |
Wuhan Ouyi Optoelectronic Technology Co., Ltd.
Hubei |
Brand Name:FINISAR Model Number:FTLC9551REPM Place of Origin:Malaysia Finisar QSFP28 100GBASE-SR4 MMF Optical Transceiver FTLC9551REPM New Original Finisar Brand Specifications ● Link length 100 m ● 100GBASE-SR4 100G Ethernet ● Hot-pluggable QSFP28 form factor ● Supports 103.1Gb/s aggregate bit rate ● 3.5W maximum ... |
Dongguan Blueto Electronics&Communication Co., Ltd
Guangdong |
Moduleland Technology Co., Ltd.
Color Optic Limited
Place of Origin:Hubei, China Brand Name:YXFiber Model Number:QSFP-100G-AOC 10M ...QSFP28 AOC 10m (33ft) Active Optical Cable Features l Support 100GBASE-SR4/EDR application l Compliant to QSFP28 Electrical MSA SFF-8636 l Multi rate of up to 25.78125Gbps l +3.3V single power supply l Low power consumption l UL certification cables (optional) l Operating case temp Commercial: 0°C to +70 °C l RoHS 6/6 compliant Applications l 100GBASE-SR4... |