10000psi High Pressure Cleaning Hose
All 10000psi high pressure cleaning hose wholesalers & 10000psi high pressure cleaning hose manufacturers come from members. We doesn't provide 10000psi high pressure cleaning hose products or service, please contact them directly and verify their companies info carefully.
Total 1705 products from 10000psi high pressure cleaning hose Manufactures & Suppliers
Quality Wear Resistant High Pressure Dredge Hose for Long Service Life in Slurry Transport for sale
Brand Name:Hongruntong Marine
Model Number:HM-DP9
Place of Origin:China
Hongruntong Marine (Beijing) Co., Ltd
Verified Supplier
Beijing
Quality 10000PSI High Pressure Cleaning Hose Aging Resistant for sale
Brand Name:LETONE
Model Number:LT795
Place of Origin:CHINA
Luohe Letone Hydraulics Technology Co.,Ltd.
Site Member
Henan
Brand Name:Dong Feng
Model Number:Dong Feng Water Truck
Place of Origin:Shiyan City, Hubei Province, China
Yunnan Mengshi Automobile Sales Co., Ltd.
Verified Supplier
Yunnan
Quality 4000psi 6000psi Non Marking High Pressure Cleaning Hose with Quick Couplers for Carpet Extractor Machine for sale
Brand Name:PASSION
Model Number:Washer Hose
Place of Origin:Zhejiang, China
Hangzhou Paishun Rubber & Plastic Co., Ltd
Zhejiang
Quality M400 High-Pressure Cleaning Hose – Model AF-XSG Kitefly for sale
Categories:Tethered Cleaning System
Country/Region:china
Hose Length: 30 m/roll Inner Diameter: 5 mm / 8.5 mm Max. Pressure Rating: 6 MPa Weight: 1.7 kg (30 m) Material: Nylon Note: Fitted with quick-disconnect male and female couplings on opposite ends (extendable).
Nanjing Airfly Electronic Technology Co., Ltd.
Jiangsu
Quality 10000Psi Industrial Pressure Washer Pump High Pressure Cleaning Equipment for sale
Brand Name:LIFENG
Model Number:LF-95/70
Chengdu Sincere Da Machinery Co.Ltd
Sichuan
Quality 300mm High Pressure Hydraulic Hose Coal Mine Wire Braided Hydraulic Hose 1-100MPa for sale
Brand Name:Hongum
Model Number:Customized
Hongum Technology (Shanghai) Co., Ltd
Shanghai
Quality High Pressure Cleaning Machine Pipe Dredging Car Washing Machine for sale
Brand Name:JURONG
Model Number:JR-1815
High Pressure Cleaning Machine Pipe Dredging Car Washing Machine High Pressure Cleaning Machine Pipe Dredging Car Washing Machine Product Parameters Name Pipe Dredging Car Washing Machine Model JR-2041G Drive Gasoline Maximum pressure 200bar Maximum flow 41L/MIN High pressure hose 60M Dredge nozzle 4 Cleaning gun 1 Size 120*85*90cm Weight 150KG Accessories: High pressure cleaning gun*1 The nozzle*4 Water inlet and outlet pipes*1 The filter*1 High
Qingdao Jurong ENGINEERING&TECHNOLOGY Co., Ltd.
Active Member
Shandong
Quality SAE100 R15 High Pressure Hydraulic Hose Rubber Wire Spiral Hydraulic Hose ISO 9001 for sale
Brand Name:JIAYAO/RUNXI/OEM/ODM
Model Number:SAE100 R15
Jiayao Co., Ltd.
Site Member
Hebei
Quality High Pressure Hydraulic Hose Crimping Tool Finn Power P32 Manual Hose Crimper for sale
Brand Name:MENSION
Model Number:MS-E130-I
Place of Origin:CN
Weifang Mension Machinery Technology Co., Ltd.
Shandong
Quality Multi Stage Double Acting Hydraulic Cylinders 10000PSI High Pressure For CAT 797F for sale
Brand Name:Runhe
Model Number:Dump Truck Hydraulic Cylinders
Place of Origin:Hebei, China
10000PSI High-Pressure Double-Acting Dump Truck Hydraulic Cylinders For CAT 797F Designed specifically for CAT 797F mining dump trucks, our 10000PSI high-pressure double-acting hydraulic cylinders are crafted from premium steel. Boasting robust pushing...
Hebei Runhe Hydraulic Machinery Co., Ltd.
Hebei
Quality Gear Piston 600cc 10000psi High Pressure Grease Gun Quickly Output Oil for sale
Brand Name:zhongtu
Place of Origin:hebei china
...10000PSI high pressure grease gun quickly output oil . Double exhaust release valve can quickly and effectively eliminate the extra air. . High-precision connecting rod design to prevent grease leakage. . Push and pull rod lock button, oiling more convenient. . 600 CC capacity, 10000psi pressure . Applications: Cars, trucks, steamboat, grass cutter, tractor and other equipment .T -shape handle with high
Xianxian Zhongtu Hardware Tools Co.,LTD
Quality High Pressure Garden Hose Colorful PVC Flex Hose For Irrigation Cleaning for sale
Brand Name:ET
Model Number:3/8"-1"
Place of Origin:Shandong, China
high pressure colorful flex pvc garden water hose / pipe for irrigation cleaning specification 1/2'', 3/8'', 3/4'', 1'' Color Blue, Orange, Yellow, Red, Green etc. length 30m / 50m or customized working pressure 6bar, 8bar, 10bar features flexible, durable, light weight, portable etc. usage conveying water, air, oil and other liquid etc. The garden hose is sure to become an essential staple during your lawn care, yard work, landscaping, cleaning