All 10000psi cement head oilfield wholesalers & 10000psi cement head oilfield manufacturers come from members. We doesn't provide 10000psi cement head oilfield products or service, please contact them directly and verify their companies info carefully.
| Total 277 products from 10000psi cement head oilfield Manufactures & Suppliers |
Brand Name:Puyang Zhongshi Group Model Number:4 1/2"~20" Place of Origin:China Oilfield Double Plug Quick Latch Cement Head The casing cement head provides the ability to adjust the cement head to the pump line without compromising make-up on the casing connection. Oilfield Double Plug Quick Latch Cement Head Features Maximum ... |
Puyang Zhongshi Group Co., Ltd.
Shaanxi |
Jiangsu Service Petroleum Technology Co., Ltd
Jiangsu |
Dongying Oilman Machinery Equipment Co.,Ltd.
Zhuzhou Sanxin Cemented Carbide Manufacturing Co., Ltd
Hunan |
Xi'an TianRui Petroleum Machinery Equipment Co., Ltd.
Brand Name:JC Wellhead Model Number:Single completion casing head Place of Origin:China Oilfield Wellhead Single Completion Casing Head 9 5/8”x 5000psi Working Pressure The Casing Heads are the parts of wellhead equipment and applied for drilling operation and completion operation in oilfield. The casing head is indispensable component used for connecting casing to wellhead assembly, it can support intermediate string and production string, sealing the annular space between the casings. And the casing head... |
XI‘AN ZZTOP OIL TOOLS CO.,LTD
Shandong Xinwei Drilling Equipment Co., Ltd.
Shandong |
Dongying On-tech Equipment Co., Ltd
XIAN ATO INTERNATIONAL CO.,LTD
Shaanxi FORUS Petroleum Machinery Equipment Co., Ltd
Shaanxi |
Brand Name:CCSC Model Number:FLS type Place of Origin:China API 6A 2 1/16" 10000psi FLS Gate Valve for oilfield and wellhead Gate Valve 'FLS' type is widely recognized as a high-quality valve for severe applications. It is a fullbore, through-conduit valve available in ... |
CCSC Petroleum Equipment Limited Company
Shanghai |
Brand Name:Royal Way Model Number:TA/RTL Place of Origin:Shanghai, China Medium Loads 10000psi 2 3/8" 2 7/8" 3 1/2" Aluminum Or Steel Core Rubber Oil Satates Swab Cups For Oil Well Drilling Shanghai Qinuo Industry offers the popular Guiberson* profile TA Swab Cup in both nitrile and frac fluid rubber compound. The cup has ... |
Shanghai Qinuo Industry Co., Ltd.
Shanghai |
Chengdu Sincere Da Machinery Co.Ltd
Sichuan |
Brand Name:ZZ TOP OIL TOOLS Model Number:7" Squeeze Packer Place of Origin:China ...be used as wellbore isolation, remedial cementing, and plug. The squeeze packers are made of cast iron, brass, aluminum, and rubber to provide unsurpassed drillability and with a rugged brass mandrel, the packer can ... |
Dongying Kangyu petroleum Engineering Technology Service Co.,Ltd
Shandong |
Brand Name:OEM Model Number:1-13/16", 2-1/16", 2-9/16", 3-1/16", 3-1/8", 4-1/16", 5-1/8" Place of Origin:Cangzhou City ,Hebei Pro,China ...Oilfield 15000 PSI FIG 1502 MATERIAL 4130 Flange Adapters With Weco Union API 6A Flange;Oilfield flange adapter ; 15000 PSI FIG 1502 flange ; MATERIAL 4130 Flange ;Adapters With Weco Union size 3-1/16'' Pressure 10000PSI Material 4130 connection union male/female color customized size pressure customized standard API6A WECO Union Adapter Flanges are widely used in connection of different connectors for the oilfield |
Hebei Paris International Trading Co.,LTD
Hebei |
Brand Name:Techcore Model Number:CTCV151002 Place of Origin:CHINA Alloy Steel Double Flapper Check Valve For Coiled Tubing 10000psi Working Pressure Introudction of CT Check Valve The double flapper check valve is applied the coiled tubing operation in oilfield, the check valves are the standard part of the coiled tubing... |