10000psi Bop Packing Element
10000psi bop packing element
All 10000psi bop packing element wholesalers & 10000psi bop packing element manufacturers come from members. We doesn't provide 10000psi bop packing element products or service, please contact them directly and verify their companies info carefully.
Total 552 products from 10000psi bop packing element Manufactures & Suppliers
Quality Shaffer Annular BOP Packing Element 13 5/8" 10000psi In Drilling And Production Operations for sale
Brand Name:RZY
Hebei Constellation Energy Technology Co., Ltd.
Verified Supplier
Hebei
Brand Name:Hydril
Model Number:GK 13 5/8" 10K
Place of Origin:China
Shaanxi FORUS Petroleum Machinery Equipment Co., Ltd
Verified Supplier
Shaanxi
Quality Drilling Annular BOP Packing Element for sale
Brand Name:Hebei Pantu
Model Number:13 5/8"
Place of Origin:China
... BOP Packing Element Parameters working pressure MPa(psi) Bore mm(in) 179(7 1/16") 228(9") 279(11") ...
Hebei E-valves Petroleum Equipment Co., Ltd.
Hebei
Quality 10000psi Rubber Core Tapered Drilling Annular BOP Packing Element Type GX for sale
Brand Name:ATO
XIAN ATO INTERNATIONAL CO.,LTD
Quality 13 5/8" 5000psi BOP Spare Parts, Annular BOP Packing Element BOP Rubber Core for sale
Model Number:FH18-21,FH18-35,FH35-35,FH35-70
Dongying Oilman Machinery Equipment Co.,Ltd.
Quality API 16A Annular BOP Packing Element Rubber core for sale
Brand Name:Lake
Model Number:All models
Dongying On-tech Equipment Co., Ltd
Active Member
Quality Annular Type Oil Well Blowout Preventer Packing Element FH35-35 Long Using Life for sale
Brand Name:JC Wellhead
Model Number:FH35-35/70 Rubber element
... from rubber and manufactured according to API 16A specification. The packing elements can be worked in high pressures, high temperatures and a wide variety of drilling fluids. Features of Annular BOP packing elements * Annular BOP packing elements with
XI‘AN ZZTOP OIL TOOLS CO.,LTD
Quality API 16A BOP/Blowout Preventer/ Annular BOP Sealing Element for sale
Brand Name:SHRT Annular BOP Sealing Element
Model Number:Annular BOP Sealing Element
Place of Origin:Shanghai ,CHINA
Shanghai RuiTou Petroleum Machinery CO.,LTD.
Active Member
Anhui
Quality BOP 11 inch,3M Packing Element, spherica oilfield equipment for sale
Brand Name:new
Model Number:new
Place of Origin:new
BOP 11 inch,3M Packing Element, spherica oilfield equipment
Dongying Kangdi Mechanical Equipment Co.,LTD
Shandong
Quality Excellent Abrasion Resistance Rubber Oil Packing Element Custom Logo for sale
Brand Name:Royal Way
Model Number:Rubber Oil Packer
Shanghai Qinuo Industry Co., Ltd.
Shanghai
Quality API BOP Oilfield 13 5/8" 10000PSI Blowout Preventer for sale
Brand Name:TR Solids Control
Model Number:TRFPQ
Place of Origin:Xi'an China
Xi'an TianRui Petroleum Machinery Equipment Co., Ltd.
Quality 10000psi Dual Hydraulic Wireline Blowout Preventer for sale
Brand Name:Techcore
Model Number:2FZ6.3-70
Wireline Valve Dual Hydraulic Wireline Blowout Preventer 10000 psi WP The dual hydraulic BOP (Blow out Preventer) is a kind of wireline BOP for the wireline wellhead pressure control system. The wireline BOP is named wireline valves including single ...
Techcore Oil Tools Co.,Ltd,
Quality 10000psi Hydro Test Pump Oil Field Bop Test Pump Unit Explosion Proof for sale
Brand Name:SDA
Model Number:3DY-300/70
10000psi Hydro Test Pump Oil Field Bop Test Pump Unit Explosion Proof Details: 1.Power end crankshaft housing is made by the cast iron.it is stronger than the aluminium alloy. 2.Cross head is made by the Babbitt hard alloy.it has a long working life for ...
Chengdu Sincere Da Machinery Co.Ltd
Sichuan
Quality Blowout Preventer BOP 15000psi Wireline Pressure Control Equipment for sale
Brand Name:Ruixin
Model Number:2inch ID 3inch ID 4.06inch ID 5-1/8inch ID
Place of Origin:China Baoji
Ruixin Energy Equipment
Shaanxi
Quality BOPS Plastic Container Vacuum Forming Machine PLC 20 Shot/Min for sale
Brand Name:HUNDTECH
Foshan Nidea Furniture Co., Ltd.
Site Member
Guangdong
Quality Kraft Biodegradable Paper Container BOPS HIPS Sushi Takeaway Packaging for sale
Place of Origin:Dongguan,Guangdong
Brand Name:Jiurong
Guangzhou Jiurong Packaging Co.,Ltd
Quality Low Working Load 304 Stainless Steel Packing , Structured Tower Packing for sale
Brand Name:YuanHai
Model Number:YH-06
Place of Origin:Hebei,China
Anping yuanhai wire mesh products Co., Ltd
Inquiry Cart 0
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.