Proximity Photoelectric Banner Qs18vp6d Sensor
1-10 Results for
from 52 Products
10-30V DC BANNER QS18VP6D Sensor Diffuse Proximity Photoelectric
China 10-30V DC BANNER QS18VP6D Sensor Diffuse Proximity Photoelectric on sale
Banner sensor original 10-30VDC detection range 450 mm QS18VP6D type Photoelectric swicth product description Universal housing design with 18mm threaded cylinder is an ideal substitute for many sensor styles. Universal housing, 18 mm threaded cylindrical mounting or side mounting. can replace a wide range of sensor......
Mengchuan Instrument Co,Ltd.
Address: 58 Longhe Road, Liushi Town,Wenzhou, Zhejiang, China 325604
Banner QS18VP6D WORLD-BEAM Diffuse Photoelectric Sensor
China Banner QS18VP6D WORLD-BEAM Diffuse Photoelectric Sensor on sale
... solid-state PNP output, it ensures reliable performance in diverse applications. Featuring an 18 mm threaded universal housing, the sensor meets IP67 and NEMA 6...
Xi'an Kacise Optronics Co.,Ltd.
VT12T-2P430 SICK Proximity Photoelectric Sensor Part No 6026216
China VT12T-2P430 SICK Proximity Photoelectric Sensor Part No  6026216 on sale
Features Functional principle Photoelectric proximity sensor Functional principle detail Energetic Dimensions (W x H x D) 12 mm x 12 mm x 65.5 mm Housing design (light emission) Cylindrical ......
Xiamen ZhiCheng Automation Technology Co., Ltd
Address: 903-3, building F02, phase III Software Park, Jimei district, Xiamen city,CHINA (361000)
16 Channels Breakout Board Photoelectric Proximity Switch NPN PNP Sensor Board
China 16 Channels Breakout Board Photoelectric Proximity Switch NPN PNP Sensor Board on sale
... Board for proximity photoelectric Sensor Switches NPN and PNP Number of Ways: 16 8-way means the block can accept up to 8 sensor switches. Working Voltage: 5 ~ 24V DC Rated Current: 250mA for each way. Total 1A. (Rated current for routine sensors is 50 ~ ......
Shenzhen Jetacon Technology Limited
Address: #1318-19,13/F, Hollywood Plaza, 610 Nathan Road, Mongkok, Kowloon, Hong Kong, China
Magnetic Metal Inductive Proximity Switch , M8 Inductive Proximity Sensor
China Magnetic Metal Inductive Proximity Switch , M8 Inductive Proximity Sensor on sale
Zhejiang Zhongde Electric Co., Ltd.
24V M18 Diffuse Photoelectric Proximity Sensor For Detection
China 24V M18 Diffuse Photoelectric Proximity Sensor For Detection on sale
...photoelectric proximity sensor for detection Products description: Series : DC M18 diffuse photoelectric sensor Size : M18*1*68mm Housing Material : brass nickel plated The light source : Infrared light(880nm) Sensing Distance Sn(mm): 500mm/1M adjustable Operating Voltage : DC 10-30V Output function : NPN/PNP NO/NC Connection : 2M PVC cable Datasheet of the sensor : DC M18 diffuse photoelectric sensor......