Nbn40 U1 E2 P F Sensors
1-10 Results for
nbn40 u1 e2 p f sensors
from 4 Products
P+F NBN40-U1-E2 Inductive Sensor 40mm Non-Flush 3-Wire DC NO
China P+F NBN40-U1-E2 Inductive Sensor 40mm Non-Flush 3-Wire DC NO on sale
Inductive sensor NBN40-U1-E2 Sensor head bidirectional and rotatable 40 mm non-flush < 3-wire DC 4 LEDs indicator for 360° visibility Datasheet excerpt: Technical data of NBN40-U1-E2 General specifications Switching function Normally open (NO) Output type......
SC Automation Limited
P+F Inductive Sensor NBN40-U1-E2 0-32.4mm Assured Operating Distance
China P+F Inductive Sensor NBN40-U1-E2 0-32.4mm Assured Operating Distance on sale
SC Automation Limited
Proximity Switch Sensor NBB15-U1-Z2 NBN40-U1-E2 E1NBB20-U1-E0 EO NBB20-U1-Z2 In Stock
China Proximity Switch Sensor NBB15-U1-Z2 NBN40-U1-E2 E1NBB20-U1-E0 EO NBB20-U1-Z2 In Stock on sale
Switching function Normally open/closed (NO/NC) Output type Two-wire Rated operating distance sn 15 mm Installation flush Output polarity DC Assured operating distance sa 0 ... 12.15 mm Actual operating distance sr 13.5 ... 16.5 mm typ. 15 mm Reduction ......