ac220v 50hz crimping press machine
from 604 Products
SP32 Automatic Hydraulic Hose Crimper Pressing Machine for Excavator Repair Shop
China SP32 Automatic Hydraulic Hose Crimper Pressing Machine for Excavator Repair Shop on sale
Weifang Mension Machinery Technology Co., Ltd.
Address: No. 3299, Yaxing Road, Weifang Wenhua Industrial Park, Weifang, Shandong, China
AC220V 50Hz Thick Cable Lugs Crimping Press Machine
China AC220V 50Hz Thick Cable Lugs Crimping Press Machine on sale
... Cable Lugs Hexagon Terminal Crimping Press Machine​ Model of machine CX-HW06 Applicable wire range 10-120mm² Max.width 38mm Applicator width 12.5mm Crimping force 200kn Power 2.3kw Voltage&frequency AC 220V 50Hz Dimension 700mm*860mm*1,260mm Weight......
Chenxin Automation Equipment(Guangzhou) Co., Ltd.
Address: Y53, Room 1409, No. 365 Huangpu Avenue West, Tianhe District, Guangzhou, China
AC220V 50HZ Copper Cable Wire Terminal Connector Crimping Press Machine 30KN Capacity
China AC220V 50HZ Copper Cable Wire Terminal Connector Crimping Press Machine 30KN Capacity on sale
Yihan (shenzhen) Automation Equipment Co., Ltd.
Cangzhou Nexus Machinery Co., Ltd.
Address: No.3 Industrial Park, Cangzhou City, Hebei Province, CHINA
1∮,AC220V/50HZ Universal Testing Machines For High / Low Temperature And Humidity Testing
GUANGDONG KEJIAN INSTRUMENT CO.,LTD
Address: G1 Building, Tian'an Digital City, Nancheng District, Dongguan City, Guangdong Province
220V / 50Hz Tablet Press Machine Stainless Steel 25mm
China 220V / 50Hz Tablet Press Machine Stainless Steel  25mm on sale
... can press tablets with a maximum diameter of 25mm and a maximum filling depth of 20mm. The machine is made of stainless steel for a reliable and durable performance. It is powered by 220V/50Hz and is suitable for various tablet forming and pressing needs....
LeadTop Pharmaceutical Machinery Co., LTD
Address: 28th,Jiuan Rd,Jiuli Industrial Zone,Shangwang. Ruian city,Zhejiang,CHINA
AC220V 50Hz Rubber Testing Machine / Plastic Testing Machine With Digital Display
China AC220V 50Hz Rubber Testing Machine / Plastic Testing Machine With Digital Display on sale
Dongguan Liyi Environmental Technology Co., Ltd.
Full Load Melt Flow Index Tester , AC220V 50Hz Rubber Testing Machine
China Full Load Melt Flow Index Tester , AC220V 50Hz Rubber Testing Machine on sale
...AC220V 50Hz Rubber Testing Machine Brief introduction 1.Purpose: Melt flow rate tester (also known as melt index meter) was measured under certain conditions thermoplastic melt flow rate of the special equipment. With the determination of melt flow rate MFR, measured melt volume rate MVR, measured melt density ρ, measured melt flow rate ratio FRR and other functions, this machine......
Guangdong Haida Equipment Co., Ltd.
AC220V 50Hz Smt Loader Machine In LED Light Production Line 、
China AC220V 50Hz Smt Loader Machine In LED Light Production Line 、 on sale
Shenzhen Eton Automation Equipment Co., Ltd.
AC220V 50HZ BIB Filling Machine SUS304 5L / 10L / 20L
China AC220V 50HZ BIB Filling Machine SUS304 5L / 10L / 20L on sale
... head filling machine is a modern , high performance filling machine. The semi-automatic BIB filling machine is ideal for medium and large scale filling of bags from 2 to 25litres and spout (1 and 2 inch).Adopt flow meter to measure, integrate electric and...