Ac220v 110v Pcb Depaneling Equipment
1-10 Results for
from 81 Products
AC110V AC220V PCB Depaneling Equipment SMT PCB Depanelizer
China AC110V AC220V PCB Depaneling Equipment SMT PCB Depanelizer on sale
...AC220V PCB Depaneling Equipment SMT PCB Depanelizer​ Professional SMT PCB Depanelizer PCB Depaneling Equipment AC 110V / 220V C-310B V-CUT PCB Separator Specifications 1. Power: AC 110V/220V, 60HZ/50HZ 2. Dimension: L450 x W280 x H410mm 3. Weight: 38kg Features All PCB......
Chimall Electronic Technology Co., Limited
PLC Controlled PCB Depaneling Equipment Increase Efficiency with AC220V/110V Voltage
China PLC Controlled PCB Depaneling Equipment Increase Efficiency with AC220V/110V Voltage on sale
Shenzhen Hansome Technology Co., Ltd.
PCB Depaneling Equipment Guillotine Type without Microstrees
China PCB Depaneling Equipment Guillotine Type without Microstrees on sale
PCB Depaneling Equipment Guillotine Type without Microstrees: V-CUT PCB depaneling machine 1. Max. PCB depaneling length is unlimted 2. Depaneling PCB without bending and tension stress 3. Safety use, easy operation 4. Depaneling process without vibrations Specifications : Model CWVC - 3 Max. PCB depaneling length unlimited PCB depaneling thickness 0.3 - 3.5mm Voltage and Power 110V / 220V -- 10W Working air pressure 0.5 - 0.7 Mpa PCB depaneling...
Guangdong Chuangwei Electronic Equipment Manufactory
Address: www.pcbseparator.com
Guillotine Type PCB Depaneling Equipment Without Microstrees
China Guillotine Type PCB Depaneling Equipment Without Microstrees on sale
...Pcb Depaneling Equipment Without Microstrees V-CUT PCB depaneling machine 1. Max. PCB depaneling length is unlimted 2. Depaneling PCB without bending and tension stress 3. Safety use, easy operation 4. Depaneling process without vibrations Specifications : Model CWVC - 3 Max. PCB depaneling length unlimited PCB depaneling thickness 0.3 - 3.5mm Voltage and Power 110V / 220V -- 10W Working air pressure 0.5 - 0.7 Mpa PCB depaneling...
Shenzhen SMTfly Electronic Equipment Manufactory Limited
Address: 4 F, Sengang Industrial Park, Yongfu Road, Fuyong Town, Shenzhen
Address: 3F, Building E, Tongjin High-tech Park, Guan chang Road, Dalingshan Town, Dongguan City, Guangdong Province, China
Automatic PCB Depaneling Equipment Aluminum Based Board Cutting Machine
China Automatic PCB Depaneling Equipment Aluminum Based Board Cutting Machine on sale
...PCB Depaneling Equipment Aluminum Based Board Cutting Machine specifications Max length 330mm(Can custom made) Cutting thickness 0.3-3.5mm Voltage and Power 110V/220V Working air pressure 0.5-0.7Mpa speed due to operator skilled level size 620*230*400mm weight 165kg 1. Easy maintenance and operation 2. Thin PCB......
YUSH Electronic Technology Co.,Ltd
1.8KW pCB Depaneling Equipment PCBA Router Win 10 Operation System
China 1.8KW pCB Depaneling Equipment PCBA Router Win 10 Operation System on sale
Winsmart Electronic Co.,Ltd
Address: Liwu Industrial Park, Yuanzhou Town, Boluo County, Huizhou City, Guangdong Provice, China.
T8 Tube PCB Depaneling Equipment With Six Round Blades Two Years Warranty
China T8 Tube PCB Depaneling Equipment With Six Round Blades Two Years Warranty on sale
... Max length of PCB: unlimited Material of Blade: SK61D high speed steel Cutting Speed: 300~500mm/s Cutting Thickness: 0.2-5.0m Operating temperature: 10-35 ℃ Storage temperature: -20-50 ℃ Voltage: 230V/50HZ,40W (110V/60HZ,40W) YES-6...
ShenZhen YES Electronics Machinery Co.,Ltd
Address: 22 Shi Bei Gong Ye Lu, Panyu Qu, Guangzhou, Guangdong Province, China
SMTfly PCB Depaneling Equipment - PCB Separators 100mm/s Cutting Speed
China SMTfly PCB Depaneling Equipment - PCB Separators 100mm/s Cutting Speed on sale
PCB Depanelers - PCB Depaneling Equipment - PCB Separators 100mm/s Cutting Speed Specification: Cutting Speed 0 ~ 100mm / s Cutting Repeat Ability 0.1mm Machine Repeat Ability ± 0.02mm Positioning Accuracy ± 0.02mm Applicable PCB Thickness 0.3-2.0 mm ......