30v Dc Banner Qs18vp6d Sensor
1-10 Results for
30v dc banner qs18vp6d sensor
from 70 Products
10-30V DC BANNER QS18VP6D Sensor Diffuse Proximity Photoelectric
China 10-30V DC BANNER QS18VP6D Sensor Diffuse Proximity Photoelectric on sale
Banner sensor original 10-30VDC detection range 450 mm QS18VP6D type Photoelectric swicth product description Universal housing design with 18mm threaded cylinder is an ideal substitute for many sensor styles. Universal housing, 18 mm threaded cylindrical mounting or side mounting. can replace a wide range of sensor......
Mengchuan Instrument Co,Ltd.
Address: 58 Longhe Road, Liushi Town,Wenzhou, Zhejiang, China 325604
8 ~ 30V DC input Microwave Sensor Module DIM Solution For Solar System
China 8 ~ 30V DC input Microwave Sensor Module DIM Solution For Solar System on sale
... halogen lamp application. 3 - standard fixture with non-dimmable constant voltage driver. Output directly to LEDs!!! Sensor-Dim function is easily achieved by just adding a single pcs HNS105!!! Features-- Input voltage 8~30V DC. Rated output: 1.5A max. (e...
Hynall Intelligent Control Co. Ltd
Banner QS18VP6D WORLD-BEAM Diffuse Photoelectric Sensor
China Banner QS18VP6D WORLD-BEAM Diffuse Photoelectric Sensor on sale
... in harsh environments. With a 450 mm sensing range, 10–30V DC input, and complementary solid-state PNP output, it ensures reliable performance in diverse applications. Featuring an 18 mm threaded universal housing, the sensor meets IP67 and NEMA 6...
Xi'an Kacise Optronics Co.,Ltd.
Metal Face Inductive Proximity Switch , 10 - 30V DC Small Proximity Sensor
China Metal Face Inductive Proximity Switch , 10 - 30V DC Small Proximity Sensor on sale
DC M18 metal face inductive proximity switches Diameter M18 Shielded Non-shielded Shielded Non-shielded Switching Distance Sn:(mm) 5mm / 8mm 8mm Housing Material Stainless steel With LED Without LED With LED Operating Voltage 10-30VDC Ripple <10% No Load ......
Chengdu Haoli Electronic Technology Co.,Ltd.
Address: Wenjiang, Chengdu, Sichuan
M18 10-30v dc NPN PNP diffuse retro-reflective, through-beam photoelectric sensor with CE
...30v dc NPN PNP diffuse retro-reflective, through-beam photoelectric sensor with CE Quick details: Name: U type diffuse sensor Type: retro-reflection type Distance: 300mm. Output: PNP / NPN , NO/NC Technical Specification: M18 10-30v dc NPN PNP diffuse retro-reflective, through-beam photoelectric sensor......
DC 10-30V Mini Photoelectric Proximity Sensor Switch 3 Wire M3 Small Size Diffuse
China DC 10-30V Mini Photoelectric Proximity Sensor Switch 3 Wire M3 Small Size Diffuse on sale
DC 10-30V 3 Wire M3 Small Size Diffuse Mini Photoelectric Proximity Sensor Switch Brief introduction about the sensor : Series : DC M3 Ultra-Mini photo sensor diffuse mode Size : M3*0.5*20mm Housing Material : stainless steel The light source : Infrared light(880nm) Sensing Distance Sn(mm): 1-40mm adjustable Operating Voltage : DC 10-30V Output function : NPN/PNP NO/NC connection : 2M PVC cable Specification about the sensor : DC......