10000psi Bop Packing Element
1-10 Results for
10000psi bop packing element
from 550 Products
Shaffer Annular BOP Packing Element 13 5/8" 10000psi In Drilling And Production Operations
China Shaffer Annular BOP Packing Element 13 5/8 10000psi In Drilling And Production Operations on sale
Hebei Constellation Energy Technology Co., Ltd.
Address: Scientific Research Residential Area, Renqiu City, Hebei Province, China
10000PSI Pressure Oilfield Drilling BOP Seal Annular BOP Packing Element Type GK 13 5/8"10K
Shaanxi FORUS Petroleum Machinery Equipment Co., Ltd
Drilling Annular BOP Packing Element
China Drilling Annular BOP Packing Element on sale
... BOP Packing Element Parameters working pressure MPa(psi) Bore mm(in) 179(7 1/16") 228(9") 279(11") ......
Hebei E-valves Petroleum Equipment Co., Ltd.
Address: Xinhua District, Cangzhou City, Hebei Province, China
10000psi Rubber Core Tapered Drilling Annular BOP Packing Element Type GX
China 10000psi Rubber Core Tapered Drilling Annular BOP Packing Element Type GX on sale
XIAN ATO INTERNATIONAL CO.,LTD
Address: Building 15+, No. 2, Biyuan 3rd Road, High-tech Zone, Xi 'an Post code:710117
13 5/8" 5000psi BOP Spare Parts, Annular BOP Packing Element BOP Rubber Core
China 13 5/8 5000psi BOP Spare Parts, Annular BOP Packing Element BOP Rubber Core on sale
Dongying Oilman Machinery Equipment Co.,Ltd.
Address: www.oilmanchina.com
API 16A Annular BOP Packing Element Rubber core
China API 16A Annular BOP Packing Element Rubber core on sale
Dongying On-tech Equipment Co., Ltd
Annular Type Oil Well Blowout Preventer Packing Element FH35-35 Long Using Life
China Annular Type Oil Well Blowout Preventer Packing Element FH35-35 Long Using Life on sale
... from rubber and manufactured according to API 16A specification. The packing elements can be worked in high pressures, high temperatures and a wide variety of drilling fluids. Features of Annular BOP packing elements * Annular BOP packing elements with...
XI‘AN ZZTOP OIL TOOLS CO.,LTD
Address: No.25, Gaoxin 6th Road, Hi-tech zone, Xi'an, China
API 16A BOP/Blowout Preventer/ Annular BOP Sealing Element
China API 16A BOP/Blowout Preventer/ Annular BOP Sealing Element on sale
Shanghai RuiTou Petroleum Machinery CO.,LTD.
Address: No.255,Yuanhui Road ,Jiading district , Shanghai in China.
BOP 11 inch,3M Packing Element, spherica oilfield equipment
China BOP 11 inch,3M Packing Element, spherica oilfield equipment on sale
Dongying Kangdi Mechanical Equipment Co.,LTD
Address: No430 huanghe Road,dongying city,China,Shandong
Excellent Abrasion Resistance Rubber Oil Packing Element Custom Logo
China Excellent Abrasion Resistance Rubber Oil Packing Element Custom Logo on sale
Shanghai Qinuo Industry Co., Ltd.
Address: Building 11 #106 Jinwen Rd Pudong New Area, Shanghai, 201323
Submit your 10000psi bop packing element inquiry in a minute :
*From:
Your email address is incorrect!
To:
Products: Excellent Abrasion Resistance Rubber Oil Packing Element Custom Logo
*Subject:
Your subject must be between 10-255 characters!
*Message:
For the best results, we recommend including the following details:
  • --Self introduction
  • --Required specifications
  • --Inquire about price/MOQ
Your message must be between 20-3,000 characters!
Please reply me within 24 hours.
Yes! I would like your verified suppliers matching service!
Submit 10000psi bop packing element inquiry