| Model Number: | LQ043T1DH01 |
| Place of Origin: | China |
| MOQ: | 1 pcs |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 100000 Unit/Units per Month |
| Delivery Time: | 7 Days |
| Packaging Details: | Original packaging/conventional packaging box |
| Model Name: | LQ043T1DH01 |
| Diagonal Size: | 4.3" |
| Panel Type: | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution: | 480(RGB)×272, WQVGA 128PPI |
| Pixel Format: | RGB Horizontal Stripe |
| Active Area: | 95.04(W)×53.856(H) mm |
| Application: | Portable Navigation、MP3 PMP |
| Touch Panel: | 4-wire Resistive Touch |
| Company Info. |
| Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
New LQ043T1DH01 480*272 TFT LCD Module Touch Panel
LQ043T1DH01 LCD Panel Product details :
| Brand | Sharp |
| Model P/N | LQ043T1DH01 |
| Diagonal Size | 4.3" |
| Resolution | 480×272(RGB), WQVGA 128PPI |
| Bezel Opening | 97.2(W)×56.0(H) mm |
| Outline(mm) | 105.5 × 67.2× 5.3 (H×V×D) |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Luminance | 360 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 300 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 45/45/20/55 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Good View at | - |
| Work Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Color Depth | 262K 48%NTSC |
| Backlight | 9S1PWLED, 10K hours, No Driver |
| Mass | 60.0±5.0g |
| Used for | Portable Navigation,MP3 PMP |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | 4-wire Resistive Touch |
| Signal Type | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI, 67 pins FPC |
| Voltage Supply | 1.8/3.3/2.8V (Typ.)(VDDIO/VCI) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -30 ~ 85 °C Operating Temp.: -10 ~ 70 °C |