| Model Number: | P080DCZ-3ZA |
| Place of Origin: | China |
| MOQ: | 2 pcs |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 100000 Unit/Units per Month |
| Delivery Time: | 7 Days |
| Packaging Details: | Original packaging/conventional packaging box |
| Model Name: | P080DCZ-3ZA |
| Diagonal Size: | 8.0" |
| Panel Type: | a-Si TFT-LCD, CELL, COG |
| Resolution: | 800(RGB)×1280, WXGA 188PPI |
| Pixel Format: | RGB Vertical Stripe |
| Active Area: | 107.64(W)×172.224(H) mm |
| Designed For: | Pad & Tablet |
| Touchscreen: | PCAP, I²C |
| Company Info. |
| Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
P080DCZ-3ZA 800*1280 8.0 inch LCD Touch Panel Display
P080DCZ-3ZA LCD Panel Product details :
| Brand | Innolux |
| Model P/N | P080DCZ-3ZA |
| Diagonal Size | 8.0" |
| Bezel Opening | - |
| Luminance | 0 cd/m² |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AAS, Normally Black, Transmissive |
| Plate Thickness | - |
| Transmittance | 4.7% (Typ.)(with Polarizer) |
| Support Color | 16.7M 60%NTSC |
| Light Source | No B/L |
| Weight | 52.0g (Typ.) |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | PCAP, I²C |
| D-IC Detail | COG Built-in JD9367AC1P |
| Interface Type | MIPI (4 data lanes), 41 pinsConnector |
| Power Supply | 1.8/5.6/-5.6V (Typ.)(VDDIN/AVDD/AVEE) |
| Environment | Operating Temperature: -20 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -25 ~ 70 °C |