| Model Number: | P460HVN05.2 |
| Place of Origin: | China |
| MOQ: | 2 pcs |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 100000 Unit/Units per Month |
| Delivery Time: | 7 Days |
| Packaging Details: | Original packaging/conventional packaging box |
| Model Name: | P460HVN05.2 |
| Diagonal Size: | 46" |
| Panel Type: | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution: | 1920(RGB)×1080, FHD 47PPI |
| Pixel Format: | RGB Vertical Stripe |
| Active Area: | 1018.08(W)×572.67(H) mm |
| Display Mode: | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Display Colors: | 16.7M/1.07B 72%NTSC |
| Signal Interface: | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Used for: | Digital Signage、Outdoor High Brightness |
| Company Info. |
| Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
P460HVN05.2 46.0 inch LCD Display Panel 1080p LCD Screen Module
P460HVN05.2 LCD Panel Product details :
| Brand | AUO |
| Model P/N | P460HVN05.2 |
| Diagonal Size | 46" |
| Bezel Opening | 1024.5(W)×579.1(H) mm |
| Outline Dim. | 1044.1(H)×598.7(V)×59.9(D)mm |
| Treatment | Antiglare (Haze 28%) |
| Luminance | 2500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 16.7M/1.07B 72%NTSC |
| Light Source | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Weight | 11.0Kgs (Typ.) |
| Designed For | Digital Signage,Outdoor High Brightness |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (2 ch, 8/10-bit), 51 pinsConnector |
| Power Supply | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: -20 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |