| Model Number: | TV101WUM-LM3 |
| Place of Origin: | China |
| MOQ: | 2 pcs |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 100000 Unit/Units per Month |
| Delivery Time: | 7 Days |
| Packaging Details: | Original packaging/conventional packaging box |
| Model Name: | TV101WUM-LM3 |
| Diagonal Size: | 10.1" |
| Panel Type: | a-Si TFT-LCD, Assembly |
| Resolution: | 1200(RGB)×1920, WUXGA 225PPI |
| Pixel Format: | RGB Vertical Stripe |
| Active Area: | 135.36(W)×216.576(H) mm |
| Display Colors: | 16.7M 100%sRGB |
| Application: | Pad & Tablet |
| Touchscreen: | In-Cell Touch, I²C |
| Signal Type: | MIPI (4 data lanes), Connector51 pins |
| Company Info. |
| Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
TV101WUM-LM3 10.1 inch lcd screen panel display
TV101WUM-LM3 LCD Panel Product details :
| Brand | BOE |
| Model P/N | TV101WUM-LM3 |
| Diagonal Size | 10.1" |
| Bezel Opening | - |
| Outline (mm) | 159.36×240.58×5.25 (H×V×D) |
| Treatment | Anti Fingerprint, Hard coating (7H) |
| Luminance | 440 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1400 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 25 (Typ.)(Tr+Td), 45 (Typ.)(G to G) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | HADS, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 16.7M 100%sRGB |
| Backlight | 8S4PWLED, 30K hours, No Driver |
| Mass | 207g (Max.) |
| Used for | Pad & Tablet |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Voltage Supply | 1.8/6.0/-6.0V (Typ.)(VDDIO/AVDD/AVEE) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -30 ~ 70 °C Operating Temp.: -10 ~ 60 °C |