| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | Maritime Radio |
|---|---|
| Brand Name: | hanxun |
| MOQ: | 2 |
| Delivery Time: | Negotiable |
| Certification: | CE |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,L/C |
| Place of Origin: | China |
| Interface: | Serial port, Ethernet port, power interface, RF interface |
| Net Device Dimensions: | ≤180 × 180 × 55mm |
| Net Device Weight: | ≤2 kg |
| Bandwidth: | 5、10、20MHz |
| Frequency Range: | UHF、L、S, Customizable |
| Company Info. |
| Beijing Hanxun Technology Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
Integrated UGV Communication Suite Long-Range C2 and High-Speed Video Data
Product Introduction
Traditional communication often fails in complex terrain, creating
dangerous information silos. This UGV radio solves that by using
infrastructureless ad hoc networking to establish instant NLOS
links. Whether in deep valleys or dense jungles, it ensures
continuous data flow, significantly improving the accuracy of
situational awareness and response efficiency.
Abundant Interfaces
Equipped with a wide range of interface types to adapt to various
external devices, facilitating seamless connection and data
interaction, and effectively improving equipment compatibility and
scalability.
Excellent Protection Performance
Features a rugged overall enclosure with outstanding dustproof and
waterproof capabilities, ensuring stable operation even in harsh
environments.
Strong Network Survivability
Enables rapid communication recovery in harsh environments through
multi-device collaboration. The network remains operational even
when individual units are damaged, providing reliable and
continuous communication support.
Non-Line-of-Sight (NLOS) Communication
Supports non-line-of-sight (NLOS) communication capability to
guarantee stable transmission in complex obstructed environments.
Specifications
Encryption | Support software encryption |
Power Supply | Battery-powered, DC external power supply |
Modulation | BPSK/QPSK/16QAM/64QAM,dynamic self-adapting |
Networking capability | 32 nodes, support customization |
MIMO Mode | 2T2R |
Voice function | PTT voice communication system |
Network port | 100-megabit data network port |
Other functions | Time Division multiplexing, frequency division multiplexing, beam forming, MIMO |
|