| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | IP Mesh Radio |
|---|---|
| Brand Name: | hanxun |
| Certification: | CE |
| MOQ: | 2 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T,L/C |
| Delivery Time: | Negotiable |
| Packaging Details: | box |
| Place of Origin: | China |
| Interface: | Serial port, Ethernet port, power interface, RF interface |
| Net Device Dimensions: | ≤235*185*50mm |
| Net Device Weight: | ≤ 2.3kg |
| Bandwidth: | 5/10/20/40MHz (Adjustable) |
| Frequency Range: | UHF、L、S, Customizable |
| Company Info. |
| Beijing Hanxun Technology Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
Rugged Mesh Solution for Mountains and Complex Terrains
Product Introduction
Product Features:
- Intelligent Integration: Supports integration with AR glasses for
remote first-person video dynamic sharing.
- Touch Design: Features a touch-based battery level display that
dynamically shows the remaining battery power of the radio.
- Public Network Communication: Customizable 4G/5G public network
functions enable cross-regional remote transmission via public
network signals.
- Custom Development: Customizable HDMI, SDI, and CUBS video codec
signals to meet users' multi-tasking needs.
- Grouping Function: Supports group work, expanding the number of
communication nodes through methods such as different frequency
networking and subnet division.
- Image Acquisition and Transmission: Can be connected to various
image acquisition devices to capture high-definition images anytime
and anywhere and transmit them in real time, achieving visual and
controllable "mobile eye" monitoring functions.
- Intelligent Routing: The network topology can quickly change and
update during rapid movement, with dynamic routing reconstruction
and real-time intelligent updates, without affecting the overall
system transmission and communication.
Specifications
Encryption | Support software encryption |
Power Supply | Battery-powered, DC external power supply |
Modulation | BPSK/QPSK/16QAM/64QAM,dynamic self-adapting |
Networking capability | 32 nodes, support customization |
MIMO Mode | 2T2R |
Network port | 100-megabit data network port |
Other functions | Time Division multiplexing, frequency division multiplexing, beam forming, MIMO |
|