| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | LED Point Light |
|---|---|
| Brand Name: | Miracle Bean |
| Model Number: | XH-K4006P48(RGB)-A1b |
| Certification: | CE FCC ROHS |
| Place of Origin: | Guangdong,China |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | negotiate |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 50000 pieces per month |
| Delivery Time: | 3-15days |
| Packaging Details: | carton or wooden |
| Optional Accessories: | Transparent mask, mesh mask |
| Connector: | 3PIN JST male and female |
| Rated Power: | 1.5W |
| Size: | 40mm |
| Smd Type: | 3535 |
| Keyword: | LED Pixel Point Light |
| Custom Service: | YES |
| Working Voltage: | DC48V |
| Lightsource: | LED |
| Waterproof: | IP67 |
| Company Info. |
| Shenzhen Xinhe Lighting Optoelectronics Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
48V Smart App Control IP67 Outdoor Point Lighting Pixel Point Light Source with PC Body
Specifications
| Item | LED point light source |
| Model Name | XH-K4006P48(RGB)-A1b |
| Size | 40mm |
| Power | 1.5W |
| Work Voltage | DC48V |
| Color | RGB |
| Operating Temperature | -20℃-60℃ |
| Storage Temoerature | -20℃-60℃ |
| Wire Rod | Waterproof |
| Warranty | 3 Years |
| Protection | IP67 |
| Viewing angle | 120° |
| Body Material | PC |
| OEM/ODM | Welcome |
| Lifespan | 30000h |
Advantages
Our Services
Trade Details
| Payment | T/T, In advance, Western Union, Paypal, L/C |
| Port | Shenzhen |
| Delivery Time | 3-5 days for RGB LED Point Light we will keep stock for some quantity of products; For sample orders: we can send out the products as soon as we get the payment; For big orders: usually the delivery time is within 7 working days; OEM amd ODM orders: within 15 working days |
| Packing | Packed in carton |
| Shipping | By air, by sea, express are supported |
FAQ
2. Q: How long is the warranty period?
A: 3 Years
3. Q: How long is the delivery time?
A: For sample orders, we can send out the products as soon as we
get the payment; For big orders, usually the delivery time is
within 7 working days;OEM and ODM orders, within 15 working days.
Product Show





|
|