| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
| Categories | Automated IC Programmer |
|---|---|
| Brand Name: | Kincoto |
| Model Number: | KA1800 |
| Certification: | CE |
| Place of Origin: | Guangdong |
| MOQ: | 1 |
| Price: | 33000 |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 10000 |
| Delivery Time: | 7 |
| Packaging Details: | wood |
| power: | 0.3kw |
| Toal weight: | 450KG |
| Company Info. |
| Shenzhen Jinchuangtu Electronic Equipment Co., Ltd. |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
1.Eight programming stations, 1-8 programming stations can be customized to start.
2.Optional dotting function, simple and convenient operation, easy to use.
3.Equipped with CCD positioning system, and supports offline programmer.
4.Support IC incoming packaging aas tray,tape abd reel,automatic loading.
It supports a wide range of chip packages, including QFN, SOP, SSOP, TSSOP, SON and QFP.
It's very convenient to program chips of different packages.
Chip for marking and dotting function
A dot function can be added when the tape is woven out.(Red, blue, yellow, green, orange)
| output efficiency | 1800-2000UPH |
| Overall size | 1050*870*1370mm |
| Supports ic packaging | QFP/QFN/SOP/BGA.... |
| Programmming station | 8 stations |
| pick-and-place device | 2 vacuum nozzles |
| Monitor | 19"LCD |
| Pick and place accuracy | 0.03mm |
| Control mode | Motion contral card |
| X-axis | Linear motor |
| programming mode | Lower preassure socket |
| Feeding device | Standard 12-16mm optional 8-32mm feeder |
| Input voltage | AC220/50HZ |
|