FANUC A06B-6240-H211 Servo Amplifier Module
Categories Industrial Control Automation
Brand Name: FANUC
Model Number: A06B-6240-H211
Place of Origin: China
MOQ: 1
Payment Terms: T/T
Delivery Time: 3-5 days
Packaging Details: pieces
Integrationcapability: SCADA, HMI, MES Systems
Memory: 1
Point: 14 (8DI+6DO)
Warrantyperiod: 1 to 3 years
Mpu Points: 12 (8DI + 4DO)
Operatingtemperaturerange: -20°C to 60°C
Weight: 500 grams
Safetyfeatures: Emergency Stop, Overload Protection
Certifications: CE, UL, RoHS
Inputvoltagerange: 100V to 240V AC
Display: 7
Power Supply: 24V DC / 110V AC / 220V AC
Powerconsumption: Less than 10W
Actual Price: based on offer
Outputvoltage: 24V DC
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.