ACS880-01-169A-3 75kw 90kw ABB Frequency converter Plc Programming Controller Module
Categories ABB Module
Brand Name: ABB
Model Number: ACS880-01-169A-3
MOQ: 1
Payment Terms: T/T
Delivery Time: 3-7 days
Packaging Details: Original packaging
Brand: ABB
Product type: Frequency converter
Application scenarios: Industrial Automation
Condition: 100% New Original
Warranty: 1 Year
Service: One-stop service
Lead time: 3-5 Days
Shipping By: DHL\UPS\Fedex\EMS\TNT\Aramex
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
1. Main Specifications
Number of Phases3-phase
Output Current, Normal Use (In)169 A
Frequency (f)47.5 ... 63 Hz
Input Voltage (Uin)380 … 415 V
Package Level 1 Depth Length/Height/Width
970 MM 600 MM 380 MM