CL10A226MO7JZNC CAP, 22uF, 16V, ±20%, X5R, 0603 MLCC Multi Layer Chip Capacitor IC Electronics Components
Categories SMD Ceramic Capacitor
Brand Name: Samsung
Model Number: CL10A226MO7JZNC
Certification: Original Part
Place of Origin: Shenzhen, China
MOQ: 10000PCS/Reel
Price: Contact us for Latest Pricing
Payment Terms: T/T, Western Union, Paypal, Wechat Pay
Supply Ability: 1000 Reels per Week
Delivery Time: 2~5 Working Days (Subjected to availability of Stock)
Packaging Details: 10000PCS/Reel, 330mm Reel Plastic Tape W8P4
Capacitance: 22uF
Tolerance: ±20%
Rated Voltage: 16V
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Packing: 10000PCS/Reel, 330mm Reel Plastic Tape W8P4
Temperature Coefficient: X5R
Product Type: MLCC SMD Ceramic Capacitor
Size: 0603
Description: CAP, 22uF, 16V, ±20%, X5R, 0603
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
CL10A226MO7JZNC CAP, 22uF, 16V, ±20%, X5R, 0603 SMD Ceramic Capacitor MLCC Multi Layer Chip Capacitors
Samsung Reliablility Test and Judgement Condition :
Product Technical Specifications :
Part StatusActive
MountingSurface Mount
Capacitance Value22uF
Tolerance20%
Voltage16VDC
DielectricX5R
TechnologyStandard
Microwave ApplicationNo
ConstructionFlat
Termination StylePad
Number of Terminals2
Case StyleCeramic Chip
Dissipation Factor (%)15
Size (mm)1.6 X 0.8 X 0.7
Package/Case0603
Minimum Operating Temperature (°C)-55
Maximum Operating Temperature (°C)85
PackagingTape and Reel
Product Length (mm)1.6
Product Depth (mm)0.8
Product Height (mm)0.7
for product datasheet, CONTACT US directly.
Buy CL10A226MO7JZNC CAP, 22uF, 16V, ±20%, X5R, 0603 MLCC Multi Layer Chip Capacitor IC Electronics Components at wholesale prices