1uF 16V 0603 Multilayer Ceramic Capacitor CL10A105KO8NNNC Surface Mount
Categories Multilayer Ceramic Capacitor
Brand Name: Samsung
Model Number: CL10A105KO8NNNC
Certification: Original Part
Place of Origin: Shenzhen, China
MOQ: 10000PCS/Reel
Price: Negotiation
Payment Terms: T/T, Western Union, Paypal, Wechat Pay
Supply Ability: 1000 Reels per Week
Delivery Time: 2~5 Working Days (Subjected to availability of Stock)
Packaging Details: 10000PCS/Reel, 330mm Reel Plastic Tape W8P4
Packing: 10000PCS/Reel, 330mm Reel Plastic Tape W8P4
Tolerance: ±10%
Rated Voltage: 16V
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Capacitance: 1uF
Temperature Coefficient: X5R
Product Type: MLCC Multilayer Ceramic Capacitor
Size: 0603
Description: CAP, 1uF, 16V, ±10%, X5R, 0603
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
CL10A105KO8NNNC CAP, 1uF, 16V, ±10%, X5R, 0603
MLCC Multilayer Ceramic Capacitor
Specifications :
Capacitance:1uF
Tolerance:±10%
Rated Voltage:16V
Temperature Coefficient:X5R:EIA
Size0603
Model Number:CL10A105KO8NNNC
Application:General Purpose
Our Advantages :
Part NumberCL10A105KO8NNNC
Date CodeNewest
Manufacturer/BrandSamsung
Lead Time1-3 days
Quality Warranty60-365 days
Unit PriceCompetitive and negotiable
PaymentPaypal / TT / Trade Assurance
ShipmentDHL, UPS, TNT, FedEx, EMS or Post
DistributorShenzhen Weitaixu Capacitors Co Ltd
More ProductsContact us directly
Characteristics data:
for product datasheet, CONTACT US directly.
Buy 1uF 16V 0603 Multilayer Ceramic Capacitor CL10A105KO8NNNC Surface Mount at wholesale prices