DV2-1S63A Din Rail Single Phase LCD Under Voltage Over Voltage Auto Reset Relay
Categories Relay
Place of Origin: Zhejiang, China
Brand Name: Customized
Model Number: DV2-1S63A
Theory: Voltage Relay
Usage: PROTECTIVE
Size: Miniature
Protect Feature: Sealed
Contact Load: Low Power
Supply terminals: L1-N
Voltage range: 145-300V AC 50-60Hz
Burden: AC max. 1.2VA/0.5W
Upper level (U max): AC 221V-275V
Bottom level (U min): AC 150V-229V
Max. permanent: AC 300V
Phase: Single phase
Electrical strength: 4 kV (supply-output)
Switching voltage: 250V AC1
Operational current: 63A
Packaging Details: 1.Strong Strandard Export Package,Meet The Long-Distance Transportation
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.