G3VM-201DY1 High Frequency Solid State Relay SPST-NO 1 Form A 4 SMD Distributor
Categories Electronic Components Relays
Brand Name: Omron Electronics Inc-EMC Div
Model Number: G3VM-201DY1
Certification: ISO9001
Place of Origin: China
MOQ: >=1pcs
Price: request for need
Payment Terms: T/T/Escrow, L/C, D/A, D/P, Western Union,
Supply Ability: 100000 Acre/Acres per Day+pcs+1-2days
Delivery Time: 2-3days
Packaging Details: Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel
Detailed Description: Solid State SPST-NO (1 Form A) 4-SMD
Product Status: Active
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Output Type: AC, DC
Voltage - Load: 0 V ~ 200 V
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 4-SMD
Base Product Number: G3VM
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
G3VM-201DY1 MOSFET RELAY Solid State SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.300", 7.62mm)
PRODUCT DESCRIPTION
PRODUCT PROPERTIES
Product Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Output Type
AC, DC
Voltage - Input
1.27VDC
Voltage - Load
0 V ~ 200 V
Load Current
250 mA
On-State Resistance (Max)
8 Ohms
Termination Style
Gull Wing
Package / Case
4-SMD (0.300", 7.62mm)