MBRAF3200T3G Schottky Diodes Integrated Circuits IC Electronic Components IC
Categories Diode Transistor
Brand Name: Original
Model Number: MBRAF3200T3G
Place of Origin: Original
MOQ: 10pcs
Payment Terms: L/C, T/T, Western Union, MoneyGram,Panply
Supply Ability: 50000pcs/days
Delivery Time: 1-3 Working Days
Packaging Details: Standard packaging
Describetion/Pack: Schottky Diodes & Rectifiers 3 A 200 V SCHOTTKY RECTIFIER
Remarks: For materials that are not available on the website, please email us directly for a quote
Shipping by: China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
Description: BOM list Quotation
Lead time: 1-3 Working Days
ROHS: yes
Warranty: 360days
Type: Intergrated Circuit
Type-: IC
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
PRODUCT DESCRIPTION
For more information on
PRODUCT PROPERTIES
Manufacturer:onsemi
Product Category:Schottky Diodes & Rectifiers
Product:Schottky Rectifiers
Mounting Style:SMD/SMT
Package / Case:SMA-FL-2
Configuration:Single
Technology:Si
If - Forward Current:3 A
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:200 V
Vf - Forward Voltage:840 mV
Ifsm - Forward Surge Current:100 A
Ir - Reverse Current:1 mA
Minimum Operating Temperature:- 65 C
Maximum Operating Temperature:+ 150 C
Series:MBRAF3200
Packaging:Reel
Packaging:Cut Tape
Packaging:MouseReel
Brand:onsemi
Height:1.1 mm
Length:4.6 mm
Product Type:Schottky Diodes & Rectifiers
Subcategory:Diodes & Rectifiers
Termination Style:SMD/SMT
Vr - Reverse Voltage:200 V
Width:2.8 mm