VNQ5160KTR-E Power Switch ICs Chips Integrated Circuits IC Power Chips IC
Categories Programmable IC Chips
Brand Name: Original
Model Number: VNQ5160KTR-E
Place of Origin: Original
MOQ: 10pcs
Payment Terms: L/C, T/T, Western Union, MoneyGram,Panply
Supply Ability: 10000pcs/days
Delivery Time: 1-3 Working Days
Packaging Details: Standard packaging
Describetion/Pack: Power Switch ICs - Power Distribution Quad Ch HiSide Drivr
Shipping by: China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
Description: IC
Lead time: 1-3 Working Days
ROHS: yes
Warranty: 360days
Type: Intergrated Circuit
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
PRODUCT DESCRIPTION
For more information on
PRODUCT PROPERTIES
Manufacturer:STMicroelectronics
Product Category:Power Switch ICs - Power Distribution
Type:High Side
Number of Outputs:4 Output
Output Current:1 A
Current Limit:5.4 A
On Resistance - Max:160 mOhms
On Time - Max:15 us
Off Time - Max:15 us
Operating Supply Voltage:4.5 V to 36 V