100G/400G Bit Error Tester BERT 240V SMA Connector Type
Categories Optical Oscilloscope
Brand Name: UC
Model Number: UC9264A
Place of Origin: CHINA
MOQ: 1pcs
Price: negotiate a price
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram, D/A
Supply Ability: 5pcs+per month
Delivery Time: 15 work days
Packaging Details: Carton
Operating temperature range: 0~55°C
power supply voltage: 100~240V
Overall dimensions: 235 x 55 x 320mm
Connector Type: SMA
Output impedance: 100Ohm
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
100G/400G Bit-Error Tester BERT With High Cost Performance
An overview of the
Application
 is suitable for all kinds of active, passive cable, active fiber ber test
 acts as a signal source for a 10G, 100G test platform
Features
 supports rates ranging from 9.953Gbps to 14.5Gbps, and 25 to 29Gbps
 Integrates four programmable code generators and four bit error detectors.
 internal integrated clock module;
Bit error detector integrated clock recovery unit;
Specifications
ModelMINmodelmaxunitnote
General parameters
power supply voltage100220240VAlternating current (ac),50-60HZ
Power consumption20W
Working temperature055
SIZE235 x 55 x 320mm
Bit error detector(ED)
Input level range1001200mVppdDifferential input, AC coupling
Input rate range9.95329Gbps
100ohmdifference
Connector TypeSMAdifference,The front panel
PRBS 2n-1, n=9, 15, 31rate 25~29Gbps
Programmable code generator(PPG)
Output level range2001100mVppdDifferential, alternating coupling
Output rate range9.95329Gbps9.953~14.5 / 25~29Gbps
Output impedance100OhmThe differential
Ac Power Supply Requirements
The instrument complies with overvoltage class II regulations. The operating voltage is 100 ~240V AC voltage, frequency range 48-66Hz, operating voltage 115V When, the maximum consumption current is 230mA; Operating voltage 230V, the most
The maximum consumption current is 120mA.
The power cord
Power indicator
The power indicator lights up when the instrument is powered on.
Communication Interface Description
The USB interface
Buy 100G/400G Bit Error Tester BERT 240V SMA Connector Type at wholesale prices