VNH3SP30TR-E
Categories Power Management ICs
Brand Name: STMicroelectronics
Model Number: VNH3SP30TR-E
MOQ: 1PCS
Price: Negotiation
Payment Terms: T/T
Supply Ability: 999999+PCS
Delivery Time: 2-7 work days
MotorType-Stepper: -
MotorType-ACDC: Brushed DC
Function: Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
OutputConfiguration: Half Bridge (2)
Interface: Parallel, PWM
Technology: Power MOSFET
StepResolution: -
Applications: Automotive
Current-Output: 30A
Voltage-Supply: 5.5V ~ 36V
Voltage-Load: 5.5V ~ 36V
OperatingTemperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
MountingType: Surface Mount
Package/Case: 30-MPSO, MultiPowerSO
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
VNH3SP30TR-E
VNH3SP30TR-E
MotorType-Stepper-
MotorType-ACDCBrushed DC
InterfaceParallel, PWM
TechnologyPower MOSFET
StepResolution-
ApplicationsAutomotive
Current-Output30A
Voltage-Supply5.5V ~ 36V
Voltage-Load5.5V ~ 36V