AT25F2048N-10SU-2.7
Categories Memory IC Chip
Brand Name: Microchip Technology
Model Number: AT25F2048N-10SU-2.7
MOQ: 1PCS
Price: Negotiation
Payment Terms: T/T
Supply Ability: 999999+PCS
Delivery Time: 2-7 work days
MemoryType: Non-Volatile
MemoryFormat: FLASH
Technology: FLASH
MemorySize: 2Mb (256K x 8)
MemoryInterface: SPI
ClockFrequency: 33 MHz
WriteCycleTime-WordPage: 50µs
AccessTime: -
Voltage-Supply: 2.7V ~ 3.6V
OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TC)
MountingType: Surface Mount
Package/Case: 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
AT25F2048N-10SU-2.7
AT25F2048N-10SU-2.7
MemoryTypeNon-Volatile
MemoryFormatFLASH
TechnologyFLASH
MemorySize2Mb (256K x 8)
MemoryInterfaceSPI
ClockFrequency33 MHz
WriteCycleTime-WordPage50µs
AccessTime-
Voltage-Supply2.7V ~ 3.6V
MountingTypeSurface Mount