VNH3SP30TR-E Programmable IC Chips Electromechanical Driver IC 5.5 - 36 V
Categories Programmable IC Chips
Brand Name: Original
Model Number: VNH3SP30TR-E
Place of Origin: Original
MOQ: 1pcs
Payment Terms: L/C, T/T, Western Union, MoneyGram,Panply
Supply Ability: 100000pcs/days
Delivery Time: 1-3 Working Days
Packaging Details: Standard packaging
Remarks: For materials that are not available on the website, please email us directly for a quote
Shipping by: China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
Description: BOM list Quotation
Lead time: 1-3 Working Days
ROHS: yes
Warranty: 360days
Type: Intergrated Circuit
Type-: IC
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
VNH3SP30TR-E Programmable IC Chips Electronic Components IC Original ST
PRODUCT DESCRIPTION
For more information on
PRODUCT PROPERTIES
Manufacturer:STMicroelectronics
Product Category:Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Product:Electromechanical Drivers
Type:Half Bridge
Operating Supply Voltage:5.5 V to 36 V
Output Current:30 A
Operating Supply Current:15 mA
Minimum Operating Temperature:- 40 C
Maximum Operating Temperature:+ 150 C
Mounting Style:SMD/SMT
Package / Case:MultiPowerSO-30
Qualification:AEC-Q100
Packaging:Reel
Packaging:Cut Tape
Packaging:MouseReel
Brand:STMicroelectronics
Moisture Sensitive:Yes
Product Type:Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Series:VNH3SP30-E
Factory Pack Quantity:1000
Subcategory:PMIC - Power Management ICs
Unit Weight:0.070368 oz
Company Service
2. Customer service in 1-3 hours. If there's any question, please contact with our sales.
3. Experienced technichal support team.
4. 90-360 days warranty for all the goods from us.
5. 3000+ suppliers with us, we could help you to get any components which is difficult to get.
Note :
FAQ
1. who are we?
2. how can we guarantee quality?
3.Do you provide the BOM listing service?
4. why should you buy from us not from other suppliers?
1) Spot advantage, we have warehouses, which can meet the needs of urgently needed materials.
5.Can I pay directly?
6.BOM data and delivery will be subject to confidentiality obligations?
7.What are the main products of your PCB/PCBA services?
8.Are all the electronic components you sell new and original?
Yes, all of our electronic components are brand new and original and can be tested by third parties.
9.Where do you ship all your chips from?
All our chips are shipped from our two warehouses in Shenzhen and Hong Kong.
Buy VNH3SP30TR-E Programmable IC Chips Electromechanical Driver IC 5.5 - 36 V at wholesale prices